Uwaga! Strona do poprawnego działania używa plików cookie, które umieszczane są w Twoim urządzeniu. Ustawienia cookie możesz zmienić w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki.

Telewizor

Galerie

O nas

Kontakt
Pogoda, 29 Sierpień
Pogoda w Gdynia
+10

Max.: +20° Min.: +12°

Wilgotność: 87%

Wiatr: S - 3 KPH

Co się dzieje Na sportowo Kulturalnie W szkole Koncertowo MG prezentuje Nowe technologie Seniorzy NGO Wolontariat
Porozmawiajmy o designie

Ponad 130 projektów, panele, wystawy, debaty - to wszytsko będzie towarzyszyć najbliższym dniom i startującej właśnie 12. edycji Gdynia Design Days. Do niedzieli 14 lipca – m.in. w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym – prezentowane i omawiane będą najnowsze trendy i dobre praktyki z zakresu projektowania.

Już po raz dwunasty Gdynia staje się miejscem debaty na temat designu i dobrych praktyk projektowych. W kilku miejscach miasta prezentowane są wystawy i odbywają się dyskusje. Głównym ośrodkiem działań festiwalowych jest w tym roku Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, gdzie w sobotę, 6 lipca, odbył się uroczysty wernisaż GDD 2019.

- Zapraszamy do Gdyni, by porozmawiać o tym co inspiruje młodych twórców, o tym jakie nowe trendy pojawiają się we wzornictwie przemysłowym, w projektowaniu, jak znajdować przestrzeń pomiędzy projektantami a przedsiębiorcami. Tegoroczna edycja jest niezwykle bogata. Bardzo się cieszę, że nabiera ona międzynarodowego charakteru. Życzę wszystkim niezwykłych wrażeń, inspirujących debat, dyskusji, które sprawią, że wyjedziemy stąd przekonani, że mamy nowy pomysł, nowy projekt, które zmienią nasze życie, nasze podejście do świata – mówił prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podczas uroczystej inauguracji Gdynia Design Days 2019.

Hasłem tegorocznej edycji Gdynia Design Days jest POLARYZACJA. To swoista rozbieżność, dychotomia w poglądach i opiniach. Niesie ona za sobą chęć podjęcia dialogu, skonfrontowania sprzecznych poglądów w zgodzie z interesami różnych grup społecznych. Podczas GDD 2019 tworzone jest forum do debaty, która pomoże odpowiedzieć na te pytania i wskaże kierunki dalszego działania na przyszłość.

Program tegorocznej edycji jest niezwykle bogaty, obejmuje bowiem ponad 130 wydarzeń. Oprócz 24 wystaw – z czego aż 18 na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego – odbędą się również 44 wykłady i 40 warsztatów. Do współtworzenia imprezy zaproszono 131 gości specjalnych, ponad 3240 uczestników, a także 29 partnerów merytorycznych oraz 26 patronów medialnych.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Gdynia Design Days.

Autor (hs za: UM Gdyni)
Opublikowano w poniedziałek, 8. lipca 2019 o godzinie 15:42
MG prezentuje
Jest choroba. A zasiłek?
Poznaliśmy najlepszych żeglarzy Pomorza
Odważni Wygrywają – niestandardowa Kampania Społeczna na rzecz profilaktyki raka jąder
Choinka rozbłysła na odmienionym osiedlu w Chyloni
Moje podróże małe i duże. Oko na Maroko
Mikołaj już #wGdyni!
Naukowy prezent mikołajkowy w Experymencie
Pierwsze świąteczne iluminacje rozbłysły na Pogórzu
TO TAKIE PROSTE w Experymencie
Zgarnij nagrodę na wyprawę marzeń
Dar Pomorza odzyska dawny blask
Foodtruck nowej Spółdzielni Socjalnej z Chyloni. Dziś otwarcie
IV. Gdyński Mikołajkowy Marsz Nordic Walking
Na masztach Daru Młodzieży zapłoną światełka
Fabryka piernika - dołącz do drużyny Mikołaja!
65 Salon Młodopolski im. Arama Rybickiego
MIKOŁAJKOWY KOMPAS na Działkach Leśnych
Place zabaw z marzeń młodych gdynian
Jak spędzić Mikołajki w Gdyni?
Dialogi z przyszłością. Spotkanie z Katarzyną Andrzejczyk- Briks i Agnieszką Polkowską
Copyright © MlodaGdynia.pl | created by Bartłomiej chmiello Chmielewski