Zamknij
REKLAMA

Solidarność przeciwko podwyżce cen biletów ZKM

23:42, 16.02.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz
REKLAMA
Skomentuj

Od kwietnia mamy drożej płacić za korzystanie z komunikacji miejskiej w Gdyni. Metropolitalny Związek Komunikacyjne Zatoki Gdańskiej przedstawił właśnie i zarekomendował samorządom do przyjęcia propozycje nowych cen za bilety ZTM Gdańsk i ZKM Gdynia. Bilety jednorazowe mają zdrożeć ok 20 %.

Za bilet jednorazowy od 1 kwietnia zapłacimy 3,80 zł. Również bilet godzinny zdrożeje o 60 groszy, czyli będzie kosztował 4,40 zł i jednocześnie uprawniał do przejazdu liniami pospiesznymi. Zdrożeją bilety miesięczne: na linie zwykłe od poniedziałku do piątku z 72 zł na 78 zł oraz całotygodniowe z 82 zł na 86 zł. Natomiast bilety również na linie pospieszne pójdą w górę: pon.-pt. z 86 zł. na 92 zł., a całotygodniowe z 94 zł. na 98 zł. Bilet 24-godzinny zdrożeje o złotówkę, z 13 zł do 14 zł.

Rada Oddziału Gdynia Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” opiniuje negatywnie projekt Uchwały Rady Miasta Gdyni w sprawie ustalenia cen i opłat za usługi przewozowe osób i bagażu środkami miejskiej komunikacji zbiorowej oraz zasad taryfowych w zakresie zwiększenia cen biletów.

- Swoje stanowisko motywujemy względami społecznymi. Wzrost kosztów przejazdu odbije się negatywnie przede wszystkim na najsłabszych ekonomicznie grupach społecznych - mówi Aleksander Kozicki, Przewodniczący Rady Oddziału.

Podwyżka tłumaczona jest wzrostem cen paliw i energii oraz kosztami utrzymania i podwyżkami płac pracowników firm obsługujących komunikacje miejską.

Podwyżki na pewno pozytywnie nie wpłyną na korki w mieście.

Po podwyżce cen za wywóz śmieci władze szykują kolejny skok cenowy i to za pewne nie ostatni (już wkrótce materiał o następnych podwyżkach). Czy jest to sposób na łatanie dziury budżetowej? Z punktu widzenia socjologicznego, zastanawia, jak długo gdynianie będą znosić kolejne podwyżki? Czy pomysły dotyczące zbiórki podpisów pod referendum odwołującym obecną Radę Miasta staną się faktem?

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone