Zamknij
REKLAMA

Orłowskie molo zamknięte do odwołania

07:49, 26.03.2020 | hs za: UM Gdyni/fot. Barbara Kramczyńska
Skomentuj
REKLAMA

Od 26 marca 2020 r. orłowskie molo zostanie zamknięte do odwołania. Prezydent miasta, Wojciech Szczurek podjął taką decyzję w związku z epidemią koronawirusa oraz ostatnimi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd.

Decyzją władz Sopotu zamknięto również od dziś (26 marca) tamtejsze molo. O tym informują tabliczki w języku polskim i angielskim.

Place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, a teraz molo w Orłowie. Wszystkie te miejsca zostają zamknięte do odwołania. Działania te mają zminimalizować ryzyko tworzenia się zgromadzeń i zachęcić mieszkańców do pozostania w domu. 

- Codziennie przyglądamy się rozwojowi wydarzeń oraz zachowaniom gdynian, którzy w tych trudnych dniach wykazują się dużą odpowiedzialnością i rozwagą. W związku z najnowszymi zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez rząd, Pan Prezydent Wojciech Szczurek postanowił czasowo zamknąć orłowskie molo, by nie zachęcać do niepotrzebnego wychodzenia z domu. Wierzę, że już niedługo ponownie będziemy spotykać się tam podczas spacerów - mówi wiceprezydent ds. rozwoju Marek Łucyk.

Przypomnijmy, że od środy 25 marca do soboty 11 kwietnia w Polsce obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirua:  

zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób

zakaz opuszczania domu (jest ono możliwe jedynie w ważnych sytuacjach takich jak praca, zakupy, pomoc najbliższym)

ograniczenie liczby pasażerów w komunikacji miejskiej (co drugie miejsce siedzące wolne)

Przemieszczanie się jest dozwolone w tak zwanych celach bytowych, zdrowotnych i zawodowych. W każdym z wymienionych poniżej przypadków należy pamiętać o zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Dopuszcza się:

dojazdy do pracy: każdy pracownik, przedsiębiorca prowadzący własną działalność czy gospodarstwo rolne ma prawo dojechać do swojego miejsca pracy. Dozwolone jest również poruszanie się w celu zakupu towarów czy świadczenia usług związanych z pracą zawodową.

wolontariat: każdy działający na rzecz walki z koronawirusem, niosący pomoc potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu może się dowolnie przemieszczać w ramach wyżej wymienionych działań.

załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego: dozwolone jest wyjście na niezbędne zakupy czy do apteki, a także spacer z psem, udanie się na wizytę do lekarza czy w celu zaopiekowania się bliskimi.

Do niezbędnych potrzeb można zaliczyć także spacer, wyjście do lasu czy jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy podczas nich zachować ograniczenie odległości oraz limitu osób – maksymalnie do dwóch osób, z wyjątkiem rodzin. Zaleca się jednak, aby tego typu wyjścia i aktywności sportowe na świeżym powietrzu ograniczyć do niezbędnego minimum.

(hs za: UM Gdyni/fot. Barbara Kramczyńska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TakiJedenTakiJeden

0 0

/bardzo dobra decyzja. 10:36, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA