Zamknij
REKLAMA

Gdynia pomaga szpitalom

09:01, 26.03.2020 | hs za: UM Gdyni/fot. Przemysław Kozłowski
Skomentuj
REKLAMA

Szpitale potrzebują pomocy i Gdynia pomaga tak szybko, jak to tylko możliwe. Tym razem przekazała do kilku instytucji płyn dezynfekujący. W środę, 25 marca do trzech szpitali trafiło po 300 litrów płynu dezynfekującego. Szpitale poprosiły o takie wsparcie i otrzymały je od miasta. Środek dezynfekujący trafił do dwóch szpitali pomorskich i do Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

- Szpitale pomorskie bardzo, bardzo serdecznie dziękują panu prezydentowi i Gdyńskiemu Centrum Zdrowia za ten wspaniały dar - powiedziała Anna Kosowska, dyrektor ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Morskim w Gdyni. - Płyn dezynfekujący to kolejny podarunek, który spożytkujemy na ważne rzeczy. To w tej chwili niezbędny środek i dla personelu, i dla pacjentów. Dezynfekcja jest wszystkim potrzebna, dlatego tak dużo płynu schodzi każdego dnia - dodała Anna Kosowska.

Podarunki od miasta będą w placówkach używane do dezynfekcji rąk i powierzchni. Posłużą wszystkim, personelowi i pacjentom. Do tej pory w kwestii środków dezynfekujących szpitale głównie realizowały umowy przetargowe, ale firmy, które dostarczały towar też nie mają już swoich zapasów i szukają nowych dostawców. 

- To nieważne, czy jako miasto zarządzamy szpitalem, czy nie. Teraz po prostu niezbędna jest pomoc - poinformował prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. - Dlatego dwóm Szpitalom Pomorskim, a także Instytutowi Medycyny Morskiej i Tropikalnej, przekazujemy po 300 litrów płynu dezynfekującego. Szpitale prosiły nas o takie wsparcie i udzielamy go najszybciej, jak to było możliwe.

Pomimo całej tej trudnej sytuacji, personel szpitali zwraca się z prośbą do mieszkańców:

„Szanowny pacjencie, przychodź do nas, nie bój się. Jesteśmy tu dla Ciebie. A jeżeli masz gorączkę, to zadzwoń. Pomożemy ci przejść przez to wspólnie".

(hs za: UM Gdyni/fot. Przemysław Kozłowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA