Zamknij
REKLAMA

MOPS z nagrodą "Lodołamacze 2020"!

15:35, 10.09.2020 | hs za: MOPS
Skomentuj
REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni z nagrodą „Lodołamacze 2020”! Tytuł w jubileuszowej, 15. edycji konkursu przyznano w kategorii „instytucja przyjazna osobom z niepełnosprawnością”.

To spore wyróżnienie dla gdyńskiego MOPS-u. Nagroda oznacza, że w skali całego regionu instytucja wyróżniła się szczególnie otwartym podejściem do osób z niepełnosprawnościami i w największym stopniu zadbała o ich potrzeby, ułatwiając na co dzień korzystanie ze świadczonych przez siebie usług. Wkrótce, w gronie laureatów z pozostałych regionów Polski powalczy też o ogólnopolską nagrodę!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej został zgłoszony do konkursu w kategorii przeznaczonej dla instytucji i zdobył uznanie kapituły, która na Pomorzu postanowiła też docenić (w pozostałych kategoriach) m.in. firmę Iglotex ze Skórcza, spółkę Hipodrom Sopot czy Spółdzielnię Socjalną Dalba z Pucka.

„Lodołamacze” to ogólnopolska kampania społeczna, która docenia wkład pracodawców i instytucji w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wśród firm co roku, już od 15 lat są wyróżniani pracodawcy wrażliwi społecznie, którzy tworzą przyjazne im warunki i miejsca pracy. Dodatkowo co roku nagradzane są też instytucje publiczne, szkoły czy osoby, które podejmują pozytywne działania i ułatwiają codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami.

W tegorocznej edycji statuetki trafiają do nagradzanych w 9 kategoriach:

  • Zatrudnienie chronione
  • Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
  • Otwarty rynek pracyInstytucja
  • Dziennikarz bez barier
  • Przyjazna przestrzeń
  • Zdrowa Firma
  • Super Lodołamacz
  • Lodołamacz Specjalny

Kampania ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.

Za kampanię jest odpowiedzialna Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON. Jej założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W ciągu 14 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 5000 firm.

Gala już 29 września

Przedstawiciele MOPS Gdynia otrzymają statuetkę „Lodołamacze 2020” podczas uroczystej gali obok 8 pozostałych laureatów z Pomorza, ale i z województw kujawskiego-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Gala odbędzie się we wtorek, 29 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Ogólnopolską galę, która wyłoni laureatów w etapie centralnym zaplanowano na 8 października w Zamku Królewskim w Warszawie. Szczegółowe informacje na stronie www.lodolamacze.info.pl.

(hs za: MOPS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%