Zamknij
REKLAMA

Konfederacja apeluje o odrzucenie art. 10 d. Działacze protestowali przed gdyńskim biurem PiS

18:59, 15.09.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (poniedziałek, 14 września) od rana, Kluby Konfederacji w całej Polsce, zorganizowały konferencje prasowe pod biurami posłów PiSu, na których wyrażono sprzeciw dla wprowadzenia do tzw. Tarczy Antykryzysowej Art. 10d, powodującego całkowitą bezkarność polityków i urzędników, za działania i podejmowane decyzje w czasie oficjalnie trwającego stanu pandemii Covid-19.

Klub Konfederacji Gdynia spotkał się pod biurem poselskim Marcina Horały i Janusza Śniadka. Na czele protestujących w na ul. Starowiejskiej stał poseł Artur Dziambor. Zaapelował, by posłowie PiSu się opamiętali i nie głosowali za tą zmianą.

Wśród zgromadzonych znaleźli się przedstawiciele organizacji, które tworzą Konfederację. Przyszli tam, by zaprotestować przeciwko wprowadzeniu do ustawy Artykułu 10d, który mówi: „Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione.”

- Skandaliczne przepisy o bezkarności urzędników w walce z COVID-19 wracają. W sierpniu posłowie PiS zgłosili w Sejmie projekt nowelizacji ustawy znoszący odpowiedzialność urzędników i służb za działania w związku z koronawirusem i nadające im niemal nieograniczone uprawnienia. Dzięki interwencji posła Grzegorza Brauna nowelizacja spadła wtedy z porządku obrad. Wiemy, że rządzący chcą do niej wrócić i będą chcieli ją uchwalić na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Dlatego jesteśmy tutaj! Odwiedzamy gdyńskie biuro posłów PiSu i protestujemy przeciwko tym bandyckim przepisom – powiedział Adam Lotkowski z Konfederacji Korony Polskiej.

Zgromadzeni po wygłoszeniu uzasadnienia swoje protestu przeszli bezpośrednio pod biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Gdyni, a czterech liderów i poseł Artur Dziambor weszli do budynku, by złożyć pismo.

- Pod pretekstem walki z COVID-19 władza chce wprowadzić swoją całkowitą bezkarność i maksymalnie ograniczyć nam swobody obywatelskie. Już czują się bezkarni, a teraz tę bezkarność chcą uchwalić jako obowiązujące i chroniące ich prawo. Nie ma na to naszej zgody. Nie ma i nigdy nie będzie naszej zgody na haniebne przepisy legalizujące łamanie prawa przez urzędników, na działanie prawa wstecz, na odejście od podstawowych zasad naszej cywilizacji. Dlatego apelujemy do wszystkich posłów o wyrażenie sprzeciwu wobec tego projektu - dodał A. Lotkowski.

Głos zabrali również: Tomasz Pawlak z Klubu Konfederacji Gdynia, Marcin Zmuda-Trzebiatowski z Partii Korwin i Olgierd Olszonowicz z Ruchu Narodowego.

Pismo podpisane przez Gdyńskich Liderów Konfederacji zostało złożone w biurze poselskim PiS.

- Liczymy na opamiętanie się większości parlamentarnej na środowym posiedzeniu Sejmu – podsumował Olgierd Olszonowicz z Ruchu Narodowego.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%