Zamknij
REKLAMA

Poseł Barbara Nowacka interweniuje w sprawie lekcji religii. Chce odwołania Rzecznika Praw Dziecka

23:22, 18.09.2020 | hs za: Barbara Nowacka/FB
Skomentuj
REKLAMA

Poseł Barbara Nowacka (Koalicja Obywatelska/Inicjatywa Polska) podjęła interwencje w sprawie pozostawiania w trakcie katechezy w klasie uczniów, którzy nie byli zapisani na lekcje religii. Uważa, że jest to przymuszanie z wykorzystaniem obostrzeń wynikających z pandemii.

- Lekcje religii w szkole nie mogą być obowiązkowe - wolność wiary lub jej braku mają też dzieci. W ciągu ostatnich dni dostałam od Was wiele sygnałów w sprawie przymuszania dzieci pod pretekstem restrykcji Covidowych do udziału w szkolnych lekcjach religii - np poprzez obowiązek przebywania w klasie w czasie lekcji dla części dzieci – informuje poseł Barbara Nowacka.

Domaga się od ministra Piontkowskiego, któremu podlegają kuratoria oświaty, pilnych działań zapewniających realizację praw uczennic i uczniów.

Apeluje również do wyborców, by zgłaszali nieprawidłowości i zobowiązuje się interweniować.

- Jeśli macie sygnały o podobnych nieprawidłowościach z Waszych szkół (lub szkół Waszych dzieci i wnuków) piszcie na adres mojego biura poselskiego - [email protected] - będziemy interweniować – dodaje pani poseł.

Gdyńska parlamentarzystka ma zamiar również interweniować w sprawie Rzecznika Praw Dziecka. Uważa, że nie pełni on należycie swoich ustawowych obowiązków.

- Rzecznik Praw Dziecka opuścił dzieci właściwie już wtedy kiedy objął urząd, zapomniał o dzieciach, kiedy rozpoczynała się pandemia i kiedy dzieci zostawały w domach. Rzecznik nie działa tak, jak powinien działać, dlatego w najbliższych dniach Koalicja Obywatelska podejmie działania w celu odwołania pana Mikołaja Pawlaka z funkcji Rzecznika Praw Dziecka – deklaruje B. Nowacka.

(hs za: Barbara Nowacka/FB )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA