Zamknij
REKLAMA

Pomorzanin został doradcą Prezydenta RP

19:14, 25.09.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jakub Szymczyk/KPRP
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, 11 września w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie Marcina Drewa, radnego Rady Miasta Wejherowa z Prezydentem Rzeczypospolitej Andrzejem Dudą.

Prezydent Andrzej Duda powołał Marcina Pawła Drewę na doradcę społecznego.

Jest to funkcja społeczna.

Marcin Drewa jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Ukończył także Studia Podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Był prezesem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i współzałożycielem oddziału Caritas w Wejherowie.

Propagator wiedzy o martyrologii Lasu Piaśnickiego. Obecnie pełni funkcję radnego miasta Wejherowa. 3 czerwca 2020 roku objął stanowisko dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Gdańsku.

- To działania na dwóch płaszczyznach - po pierwsze reprezentacji pana Prezydenta RP na "zewnątrz" tj. tam gdzie warto być i np. odczytać list czy złożyć wieniec. Drugie zadanie to stały i ścisły kontakt z głową państwa. Będę brał udział w przygotowaniach w wizytach na naszym terenie, a także informacji dotyczących spraw samorządu terytorialnego - mówi Marcin Drewa, przedstawiając swoją rolę jako doradcy społecznego.

Wejherowianin będzie skupiał się przede wszystkim na dwóch obszarach: polityce historycznej, które jest mu bardzo bliska. Lata II wojny światowej i zbrodnia w lesie piaśnickim są od lat obszarem działania Marcina Drewa. 6 września z jego inicjatywy po raz trzeci zorganizowano Motocyklowy Rajd Piaśnicki, w którym wzięło udział kilkuset motocyklistów.

Jako doradca Prezydenta RP M. Drewa zajmować się również będzie sprawami samorządowymi. Z racji bycia radnym z dużym doświadczeniem doskonale rozumie mechanizmy, które funkcjonują w samorządzie terytorialnym.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Jakub Szymczyk/KPRP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz