Zamknij
REKLAMA

Kibice Arki Gdynia zareagują, kiedy dojdzie do ataku na wartości i symbole

21:34, 28.10.2020 | pg za: Arkowcy.pl/foto Paweł Stasiak/Wieczny Raków/Piotr Wrona
Skomentuj
REKLAMA

W całym kraju środowiska kibicowskie stają przed kościołami, by bronić je przed atakami demonstrantów protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. Głos w tej sprawie zabrali również kibice Arki Gdynia.

Na portalu Arkowcy.pl ukazało się oficjalne stanowisko kibiców Arki odnośnie ostatnich wydarzeń i sytuacji w naszym kraju.

"Arkowcy!

W ostatnich dniach sytuacja w Polsce jest niezwykle napięta. Skala niezadowolenia społecznego spowodowanego kryzysem gospodarczym, pandemią, wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami i decyzją Trybunału Konstytucyjnego jest spora.

Jako reprezentanci środowiska kibiców Arki rozumiemy przyczyny protestów oraz fakt, iż walczycie o swoje prawa. Apelujemy jednocześnie i zwracamy uwagę, by nie dać się zmanipulować różnego rodzajom lewicowym i anarchistycznym ugrupowaniom, którym bardzo zależy na wykorzystaniu obecnej sytuacji do własnych celów oraz osłabieniu wartości patriotycznych i jedności w społeczeństwie.

Nie pozwolimy, by protesty przybierały formy ataku na wartości i symbole ważne dla naszego dziedzictwa kulturowego, religijnego i historycznego. Taka sytuacja spotka się z naszą zdecydowaną reakcją. Nie dajmy się również podzielić mediom i politykom, szukającym taniej sensacji i kreującym rzeczywistość dla swoich potrzeb.

Pamiętajmy, iż jednoczy nas Arka Gdynia.

Kibice Arki Gdynia"

W wielu miastach całej Polski kibice tłumnie gromadzą się przed świątyniami, by uniemożliwić manifestantom wejście. Znawcy tematu ostrzegają przed eskalacją, która może doprowadzić do zamieszek.

W Częstochowie obroną kościołów zajęli się kibice Rakowa Częstochowa. Na swoim FB napisali:

"Środowisko kibicowskie od zawsze jest antysystemowe, bowiem żadnej władzy nie jest w smak pasja, w imię której ludzie są gotowi na wyrzeczenia i poświęcenia. W bieżące sprawy polityczne nie mamy zamiaru się angażować zostawiając to indywidualnie sumieniu każdego z Was. Świat nie jest jednak czarno-biały. Nie ma więc zgody z naszej strony na hucpiarskie wykorzystywanie aktualnych problemów przez zawodowych prowokatorów ze środowisk nam wrogich.

Wczorajsze wydarzenia w Częstochowie pokazały wprost o co chodzi tak naprawdę. Sprzeczne ze sobą hasła skandowane przez tłum w większości zagubionych ludzi są wykorzystywane przez znaną polityczną prowokatorkę, która niejednokrotnie kłamliwie uderzała w nasze środowisko. Dla podpinających się pod akcję lewaków z antify te protesty to tylko przykrywka do działania i niszczenia tego, co dla nas ważne. Działania, które zaobserwowaliśmy w innych miastach, dzięki m.in. naszemu sprzeciwowi, nie miały wczoraj miejsca pod Katedrą.

Zastanawiające jest, że gdy była okazja zamanifestować sprzeciw wobec ograniczaniu wolności w związku tzw. pandemią siedzieliście w domach, ale wtedy organizatorzy wczorajszej hucpy stali po drugiej stronie barykady. To też wiele tłumaczy. Wczorajszy dzień udowodnił również, że zamykanie stadionów z powodu wirusa to kpina, gdy pozwala się lewactwu na tego typu spędy.

Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, a nawet buntu, ale w momencie gdy zamiast pod sejmem czy siedzibą TK robicie to w miejscach ważnych dla tradycji i historii naszego kraju pokazujecie o co tak naprawdę wam chodzi. Przyzwolenia na lewacką agresję i narrację nie będzie. Historia innych miast i krajów pokazuje wyraźnie, że pod płaszczykiem walki z systemem w imię wzniosłych haseł chodzi o lewicową walkę z wszystkim co normalne, a straci na tym jedynie - mocno już podzielony - naród polski."

Jasnej Góry bronią mieszkańcy Częstochowy zgrupowani wokół Jacka Wrony, który zorganizował obronę klasztoru.

Również kibice ŁKSu wydali oświadczenie i tłumnie stawiają się przed łódzkimi świątyniami.

Oświadczenie kibiców ŁKS ws. protestów

"W związku z licznymi protestami na ulicach polskich miast prezentujemy oficjalne stanowisko kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Nie ma naszej zgody na niszczenie dziedzictwa naszego narodu.

Pełna treść oświadczenia:

Od weekendu w Polsce odbywają się liczne manifestacje w obronie praw kobiet. W pełni rozumiemy rozgoryczenie ludzi obecną sytuacją w kraju.

Jako kibice ŁKS nie popieramy żadnej partii politycznej. Sprzeciwiamy się jednak niszczeniu polskich tradycji, pomników, zabytków i kościołów.

Naszym obowiązkiem jest stanie w obronie wartości, które od przeszło tysiąca lat tworzą tożsamość naszego Narodu. Nie zgadzamy się, by w naszym mieście i w całym kraju panował klimat anarchistyczny, a wrogowie ojczyzny hańbili symbole narodowe.

Apelujemy do większości dobrych ludzi, biorących udział w antyrządowych protestach o rozsądek. Sprzeciwiamy się zaostrzeniu prawa aborcyjnego i solidaryzujemy się z Wami. Jednak zwróćcie uwagę na to kto idzie obok was i nie dajcie wypłynąć na fali waszych protestów lewakom, którzy niszczą nasze piękne miasto. Temu się sprzeciwiamy!"

(pg za: Arkowcy.pl/foto Paweł Stasiak/Wieczny Raków/Piotr Wrona)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (16)

antyklerantykler

5 6

Księża na Księżyc, kościoły na dyskoteki! 22:25, 28.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

14 6

I tak oto starszy pan z kotem zamienił kibiców w ZOMO'wców.
Ciekawe czy również będą powstrzymywać swoje kobiety?
Żałosne to i smutne, że ludzie związani ze sportem dali się wmanewrować w tak grubymi nićmi szyte prowokacje. 23:47, 28.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

w****ony na maxaw****ony na maxa

1 0

Właśnie zamykają cmentarze. Ciekawe, co teraz zrobią Ci "obrońcy" wartości i symboli.
Dzień zaduszny, to właśnie czas, gdy trzeba spotkać się z przodkami, zapalić świeczkę/znicz - to jest wartość, symbol, tradycja.
Czy ci zomowcy starszego pana z kotem staną na straży i będą blokować wejść na cmentarze?
Pytanie do Arkowców: naprawdę jesteście tak skończonymi *%#)!& wycierającymi sobie jedynie gęby frazesami o wartościach?
Oby nie, bo żal takiej Arki. 16:02, 30.10.2020


albinaalbina

8 6

Kibice! Bronicie majątku innego państwa, Watykanu. Brońcie polskich kobiet! 08:34, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SssSss

8 5

Chodzą na smyczy Kaczyńskiego zamiast bronić swoich kobiet, bronią pedofilstwa. 11:32, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

4 7

BRAWO Panowie Kibice. 12:12, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

magmag

3 2

Bo mogą się legalnie lać i nikt ich za to do *%#)!& nie wsadzi ani nie da zakazu stadionowego. Tyle w temacie.
12:46, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

apel_do_kibicówapel_do_kibiców

3 5

Ale czy Wy - kibice - rozumiecie w ogóle, co pchnęło część ludzi do m.in. malowania po fasadach kościołów? To nie była inicjatywa "lewicowych i anarchistycznych ugrupowań", ludzie (często wierzący i praktykujący katolicy) z początku chcieli po prostu wejść do kościołów i pokojowo zamanifestować swoje niezadowolenie z postawy kleru: zostawić ulotki, wywołać księdza żeby wyszedł do ludzi i porozmawiał, wytłumaczył się. I co? Napotkali bandytów typu Bonkiewicza, który przy biernej postawie policji m.in. zrzucił kobietę ze schodów kościoła. A sam kościół stał się de facto twierdzą, gdzie na wejście mogą liczyć tylko bierne owce ślepo, bezkrytycznie zapatrzone w swoich pasterzy. Nie dziwota, że ludziom puściły nerwy, zaczęli sprayować budynki, a w "obrońców wartości" jak ww. Bonkiewicz poleciały kamienie i butelki. Jako środowisko wielokrotnie prowokowane, często obcesowo i brutalnie, przez władzę, powinniście wiedzieć jak działa psychologia tłumu, że w takich okolicznościach ciężko o spokój i opanowanie. A kościół m.in. aferami pedofiliskimi, w tuszowaniu których obecna (i nie tylko) władza ma duży udział, grabi sobie od dawna. Sorry, takimi deklaracjami pokazujecie że nie bronicie "wartości", tylko przejmujecie z rąk PiSowskich cyngli pokroju Bonkiewicza pałeczkę w zastraszaniu słusznie protestujących. Powtarzam, gdyby nie skandaliczna postawa kleru to zniszczeń fasad kościołów i wtargnięć byłoby nie około setki w skali kraju, tylko kilka, kilkanaście, spowodowanych przez najbardziej zideologizowanych fanatyków. Odmieniane przez Was przez wszystkie przypadki "lewicowe i anarchistyczne ugrupowania" to tylko wyraz Waszego ideologicznego zaślepienia i szukanie wroga tam, gdzie go nie ma. Ogarnijcie się i rozliczcie najpierw kler, a nie mitycznych lewaków i anarcholi, bo to jest obok rządzących największy obecnie wróg kobiet. 13:15, 29.10.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GośćGość

1 3

Tylko jaki związek z TK ma kler i Kościół, to idźcie protestować do tych co uznali, że ustawa jest niezgodna z Konstytucją. Kościół to nie miejsce do zostawiania ulotek. 13:43, 29.10.2020


apel_do_kibicówapel_do_kibiców

1 1

Do "Gość 13:43, 29.10.2020"

Przecież od '89 to właśnie kościół (i zblatowane z nim siły polityczne) jest instytucją najmocniej cisnącą o zaostrzenie prawa aborcyjnego. To ma właśnie wspólnego. Jeszcze do niedawna funkcjonujący "kompromis" to efekt prac polityków i właśnie strony kościelnej, społeczeństwa NIKT nie pytał o zdanie. Jakieś ogólnokrajowe referenda w 1993 i 1997 r. miały miejsce w tej sprawie - nie, nie miały. Może zainteresuj się, jak to historycznie wyglądało, bo raczej nie masz pojęcia o czym piszesz. 14:33, 29.10.2020


apel_do_kibicówapel_do_kibiców

3 3

Do "Gość 13:43, 29.10.2020"

Jeszcze jedno. Niby dlaczego w kościołach nie można zostawiać ulotek czy prowadzić otwartych paneli dyskusyjnych. Kościół w najbardziej podstawowym tego słowa znaczeniu to "wspólnota wiernych". W-S-P-Ó-L-N-O-T-A (w greckim oryginale ἐκκλησία ekklesia „zwołanie, zgromadzenie”). A nie prywatny folwark Pana Plebana. Chcesz poszanowania dla wiary katolickiej, to proponuję taki właśnie kierunek - otwarcie się na inaczej myślących, pluralizm opinii - a nie fanatyczne oddanie führerkom w kieckach. Społeczeństwa właśnie masowo wskazuje taki kierunek, takie są nastroje ludu, zdecydowana większość nie życzy sobie dyktatury kieckowych. Jesteś więc z ludem czy po stronie władzy, która już nawet nie udaje że jest czymś innym niż polityczno-klerykalną mafią? 15:12, 29.10.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

GośćGość

0 0

To możesz mi powiedzieć o co dokładnie chodzi w tych protestach, skoro teraz został sprofanowany ktoś taki jak Zbyszek Godlewski nazwany później Jankiem Wiśniewskim:
https://nadmorski24.pl/aktualnosci/46690-ipn-podczas-protestu-sprofanowano-tragedie-ofiar-grudnia-70?fbclid=IwAR0YK2uH5VX2KAB1imv9dCLcNtIl1xu5e6j2-HPGdeyHKJRwDL4ESQz2X6w 12:51, 30.10.2020


apel_do_kibicówapel_do_kibiców

0 0

Do "Gość 12:51, 30.10.2020"

Cytat: "To możesz mi powiedzieć o co dokładnie chodzi w tych protestach, skoro teraz został sprofanowany ktoś taki jak Zbyszek Godlewski nazwany później Jankiem Wiśniewskim"

O prawa reprodukcyjne kobiet, o które walczy się głównie a) masowo, b) sieciowo (w sposób zdecentralizowany, bez centrum dowodzenia i odgórnie narzuconej dyscypliny), c) gromadząc ludzi z różnych środowisk i opcji światopoglądowo-politycznych. To już samo w sobie powoduje, że NIE DA SIĘ nad każdym zapanować i zaplanować wszystkich manewrów od A do Z. Ponadto, do każdej takiej masowej *%#)!& potrafią się przykleić różnej maści szumowiny, wykorzystujące zamęt i względną anonimowość jaką daje tłum, żeby zwyczajnie sobie podemolować. W czasie protestów w grudniu 70' demolowano, rabowano i palono m.in. sklepy spółdzielcze, prywatne samochody itp. I co, teraz potępisz z tego powodu ogólnie cały protest grudnia 70', całkiem w duchu wierchuszki PZPR która dokładnie takie incydenty przywoływała w propagandzie? Wyłącz spiskowe schematy w mózgu i włącz myślenie, masz być może jedyną okazję żeby w praktyce udowodnić jak ta Wasza kibicowska "antysystemowość" faktycznie wygląda, bo póki co bardziej się narażają na pierwszej linii frontu zwykłe kobiety i tak przez Was opluwane "lewactwo". Na razie stoicie w jakimś pokracznym szpagacie: niby za kobietami, ale chroniąc dobra materialne ich oprawców (tj. kleru), z jakimiś pseudoargumentami że chodzi tylko o ochronę dóbr kultury przed mitycznym "lewactwem" (przy okazji może nie zauważyłeś, ale 3/4 narracji tych protestów jest z litery i ducha "lewackie", czy Ci się to podoba czy nie), zachowanie nienaruszonych walorów architektonicznych blablabla. Wzniecacie raban, jakby co najmniej kościoły zaczęły w tym kraju płonąć, a to po prostu trochę fasad zostało pomalowanych, co idzie niewielkim nakładem środków i sił usunąć. Gdzie tu proporcje??? 18:58, 30.10.2020


apel_do_kibicówapel_do_kibiców

0 0

W jednym miejscu ocenzurowało mi z automatu słowo i zamiast "r*chawki" wyszło *%#)!& 18:59, 30.10.2020


apel_do_kibicówapel_do_kibiców

0 0

Jeszcze jedno, zjadło mi "i coś sprofanować" po "podemolować". Tak to jest jak się pisze w pośpiechu. Tu się szerzej odniosę do tego konkretnego zachowania. Osobiście nie odbieram tego jako profanacji, tylko jak już w kategoriach kontrowersyjnego, mocno (fakt!) "na krawędzi" performance'u: twórcze wykorzystanie jednego z symboli opresji minionego reżimu żeby zamanifestować, że w obecnym reżimie opresja też ma miejsce i została właśnie wymierzona w kobiety. W "Psach" Twoim zdaniem Pasikowski też sprofanował pamięć o Godlewskim? Przecież jemu chodziło o pokazanie jak moralnie się stoczyli SB-cy, po to właśnie cała scena miała miejsce w czasie libacji. Proponuję, zamiast wylewać wiadrami hejt na tych młodych ludzi, żeby najpierw ich po ludzku spytać, co tą akcją chcieli przekazać. 19:18, 30.10.2020


Bałtyk Gdynia ŁKS SoBałtyk Gdynia ŁKS So

5 4

Kibice bronią symboli miedzynarodowej mafii pedofilskiej i oficjalnie wspierają brazylijską sektę Ordo Luris i jej plan wprowadzanie za pomocą przekupionych prawicowych polityków prawa na wzór saudyjskich wahabitów. Tacy z was narodowcy. Brawo 19:59, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%