Zamknij
REKLAMA

"Jeśli ja będę chodziła po ulicach Gdyni i wrzeszczała j..ać Samorządność, j..ać władze Gdyni..." - zastanawia się Wanda Jagieluk, szefowa gdyńskiego Klubu Gazety Polskiej

23:31, 18.11.2020 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Protesty po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego wyprowadziły ludzi na ulice. W szczytowym momencie w Gdyni protestowało kilka tysięcy osób. Nie wszyscy jednak popierali taki sposób wyrażania swojego zdania.

Duża część mieszkańców podchodziła do sprawy obojętnie. Na początku akceptując utrudnienia w przemieszczaniu się po centrum. Jednak po kilku dniach zaczęły się komentarze żądające zaprzestania blokowania ulic.

Wśród mieszkańców Gdyni są również tacy, którzy w ogóle nie poparli protestów, a wręcz odwrotnie – stanęli po stronie obozu rządzącego. Wielu z nich odmeldowało się przed gdyńskimi kościołami. Spora grupa codziennie dyżurowała również przed katedrą oliwską.

Na portalach społecznościowych zaczęły się dyskusje, często również pełne wulgaryzmów i wzajemnych ataków.

Atmosfera nadal jest napięta i wraz z konsekwencjami wydarzeń pojawiają się komentarze po obu stronach.

Do naszej redakcji dotarł list, który do biura prasowego Urzędu Miasta przesłała szefowa gdyńskiego Klubu Gazety Polskiej, Wanda Jagieluk po ukazaniu się na Gdynia.pl artykułu o wsparciu dla Arkadiusza Ordyńca, nauczyciela IX LO „postawionego” przed komisją Kuratorium Oświaty.

List Wandy Jagieluk:

Jeśli do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęła skarga na zachowanie nauczyciela to znaczy że coś jest na rzeczy.  Ministerstwo Edukacji Narodowej nie zna wszystkich nauczycieli w Polsce i nie wie co oni robią, bo nie jest od tego. Ministerstwo ma obowiązek powiadomić Kuratorium o takiej skardze, a Kuratorium ma obowiązek powiadomić dyrekcję szkoły i wyjaśnić sprawę.  Nikt ich z tych obowiązków nie może zwolnić.

Nikogo, a zwłaszcza uczniów nie powinny obchodzić przekonania i sympatie polityczne nauczyciela. Nikogo nie obchodzi jak „osobiście” /można nie osobiście?/ nauczyciel ocenia wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Nauczyciel zamiast wytłumaczyć uczniom, że nie powinni wychodzić na ulicę „apelował do nich jedynie o rozwagę - przestrzeganie prawa, rozsądek, spokój i dbanie o zdrowie własne i innych poprzez noszenie maseczek”. Troskliwy „wychowawca”? Dobry wujaszek?  Możecie dzieci wrzeszczeć wyp...dalać i j..ać PiS, ale najważniejsze jest „dbanie o zdrowie własne i innych...” To nic, że robicie burdy w mieście, demolujecie  wszystko co po drodze, że zachowujecie się jak najgorsze menele i dziwki uliczne, najważniejsze jest „...przestrzeganie prawa...”. Nauczyciel kpiny sobie  robi? Nauczyciel  nie musi się tłumaczyć bo „...jest dyrektorem w biurze poselskim Posła na Sejm RP Tadeusza Aziewicza z Platformy Obywatelskiej.”? Najpierw  nabroi, a jak trzeba się z tego wytłumaczyć to podnosi  krzyk, że to jest represja polityczna.  Pan daruje, ale to jest niepoważne i nie przystoi nauczycielowi, który ma obowiązek  dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych.

Nauczyciel z balkonu przez dwa dni obserwował przechodzące demonstracje i pewnie martwił się, żeby nie dostali kataru. 

Ja przez sześć dni miałam przed domem przemarsze tej hołoty która jedynie wrzeszczała „wyp...dalać, wyp...dalać, wyp...dalać, je..ć PiS, je..ć PiS, je..ć PiS, wy....dalać, j..ać  PiS i to jest wojna” do tego trąbienie dziesiątek samochodów. Musiałam wnukom uszy zatykać, żeby nie słyszeli tego plugawego języka, tych słów o których istnieniu nie wiedzieli.

Polonistka  z gdyńskiego liceum we wtorek zawiadamia uczniów, że w środę nie połączy się z nimi bo popiera strajk kobiet. Czyli nie będzie lekcji bo ona również uważa, że trzeba j..ać PiS i wyp...dalać. To jest skandal. Za kogo ci nauczyciele się uważają?

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek napisał „...że prawo do wyrażania własnych poglądów podlega w Polsce ochronie i nie może być kwestionowane, ani naruszane.” To nie było demonstrowanie poglądów tylko demonstrowanie wyjątkowego chamstwa i wandalizmu. Jeśli ja będę chodziła po ulicach Gdyni i wrzeszczała j..ać Samorządność, j..ać władze Gdyni, j...ć Samorządność  i  wy....dalać, wyp...dalać, wyp...dalać to prezydent Gdyni nie będzie tego kwestionował, bo moje własne poglądy podlegają w Polsce ochronie. Tak? Obowiązkiem prezydenta miasta jest pilnować porządku, nie dopuszczać do wandalizmu, chronić WSZYSTKICH mieszkańców. Prezydent Gdyni chroni hołotę, która utrudnia życie tym, którzy hołotą nie są i nie chcą być. Chroni również nauczycieli którzy chyba zapomnieli jakie jest ich powołanie. Nauczycieli /czego?/ którzy popierają „protest kobiet”. Jakich kobiet? Kobiety tak się nie zachowują, kobiety tak się nie wyrażają. To była awantura bezwstydnych wulgarnych babsztyli i kilku wapniaków, którym udało się ogłupić smarkaczy, a nauczyciele popierający te babsztyle i tych wapniaków są godni nagany. Niech nauczyciele i władze Gdyni zainteresują się kim są ci ludzie. No cóż,  niektórzy nauczyciele w czasie swojego strajku popisali się buractwem i chamstwem, dali przykład jak można sięgnąć dna.

Gratuluję dobrego samopoczucia z powodu solidarności z chamstwem, wulgaryzmem i wandalizmem."

Po przesłaniu tego listu do UM W. Jagieluk otrzymała poniższą odpowiedź:

"Szanowna Pani, My na portalu gdynia.pl informujemy o wydarzeniach w mieście, a Pani ma prawo do własnej opinii i zdania na ich temat."

Z poważaniem,Przemysław Kozłowski

Na co odpowiedziała:

Szanowny Panie,

ten artykuł https://www.gdynia.pl/spoleczenstwo,7580/solidarni-z-gdynskim-nauczycielem,553099 

nie był o wydarzeniach w mieście tylko o solidarności władz Gdyni z ludźmi którzy uważają, że trzeba j..ać PiS i go wy....dalać. Chamstwo, wulgarność i wandalizm górą. Brawo Gdynia!!!

* * *

Nerwowość i stan permanentnej walki zaczyna nieprzerwanie towarzyszyć nam w życiu codziennym. Dokąd to nas zaprowadzi?

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SssSss

3 2

Dziwki uliczne? Hołota? Wredne babsztyle? Wapniaki? Niezłe podsumowanie kilku tysięcy Gdynianek i Gdynian. Przecież to taki sam wulgarny język jaki został skrytykowany. Redaktorze jak takiego gniota można było zacytować? To są te wartości, które ma kształtować ten portal? 06:31, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PanPan

3 0

Pani Jagieluk, będzie Pani w którąś rocznicę epatowała znaczkami Solidarności, czy Powstania Warszawskiego a bohaterki tamtych dni Pani tak wyzywa? Uczestniczki Powstania, które brały udział w protestach w Warszawie. Gdzie Pani była i co robiła gdy Panią Krzywonos SB biła? Pseudo patrioci chcecie zagłuszyć wasze sumienia biernością w czasach gdy naprawdę trzeba było być odważnym. To nie miłość do Ojczyzny tylko kult jednostki Kaczyńskiego czy Rydzyka. To nie Iran ajatollahów czy III Rzesza. To wolna Polska i Wybrzeże, dla którego ta wolność ma szczególne znaczenie. 17:12, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%