Zamknij
REKLAMA

Od 1 grudnia zawiesza się Oddział Pediatrii w Szpitalu św. Wincentego a Paulo przy ul. Wójta Radtkego

20:16, 24.11.2020 | hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch
Skomentuj
REKLAMA

Szpitale Pomorskie informują, iż w związku z remontem Oddziału Pediatrii w Szpitalu św. Wincentego a Paulo przy ul. Wójta Radtkego w Gdyni i trwającymi pracami budowlanymi, od wtorku, 1 grudnia 2020 r. zawieszona zostaje działalność ww. oddziału.

Jednocześnie wstrzymane będą przyjęcia najmłodszych pacjentów na tutejszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przez najbliższe 3 miesiące dzieci będą przyjmowane jedynie w Oddziale Pediatrii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni oraz Izbie Przyjęć Ogólnej przy ul. Powstania Styczniowego 1.

W związku z tym liczba łóżek pediatrycznych na Oddziale Pediatrii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni zwiększy się do 20.

Przypomnijmy, iż trwa obecnie remont na IV piętrze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni, gdzie już wkrótce powstanie nowoczesny Oddział Pediatryczny, w ramach którego funkcjonować będzie Oddział Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia. To odpowiedź na potrzebę posiadania na terenie miasta Gdyni oddziału o podwyższonym standardzie, który służyć będzie najmłodszym mieszkańcom miasta i okolic.

Gdyński Ośrodek Pediatrii obejmie całe IV piętro szpitala i powstanie w miejscu obecnie działającego Oddziału Pediatrii oraz funkcjonującego do końca 2019 r. Oddziału Urologii. W nowym oddziale znajdą się miejsca dla łącznie 32 pacjentów, w tym: 2 izolatki, 4 sale 1-osobowe, 13 sal 2-osobowych. Ponadto zaplanowano 6 łóżek Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia dla dzieci wymagających planowych zabiegów chirurgicznych. Wartość inwestycji to 4,85 mln zł.

 

Źródło: szpitalepomorskie.eu.

(hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JolaJola

0 1

czy w tym szpitalu kiedyś będzie naprawdę leczyć się ludzi? 21:59, 24.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA