Zamknij
REKLAMA

Dwie oferty na budowę wiaduktu w ciągu ul. Puckiej

23:41, 01.12.2020 | hs za: UM Gdyni/fot. dzielnice#wGdyni
Skomentuj
REKLAMA

Dwóch wykonawców złożyło oferty w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na realizację inwestycji związanej z powstaniem wiaduktu drogowego na ul. Puckiej, nad torami kolejowymi stacji Gdynia Port. Prace przewidują całkowitą likwidację naziemnych przejazdów kolejowych.

Mieszkańcy chcą wierzyć, że plan budowy wiaduktu stanie się faktem. Było już tyle podejść i deklaracji, aż wreszcie odbył się przetarg. Teraz tylko czekać na wybór firmy, która będzie realizowała zadanie.

Jak władze wybiorą jedną z dwóch zgłoszonych ofert i rozpoczną się prace realizujące przedsięwzięcie, będzie można powiedzieć, że w końcu rusza pierwsza od wielu lat duża inwestycja gdyńska...

Wyłoniony wykonawca będzie odpowiadał zarówno za prace projektowe, jak i wykonawcze, które zrealizuje na bazie programu funkcjonalno-użytkowego, przygotowanego przez biuro projektów MultiConsult Polska Sp. z.o.o.

- To kolejna ważna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo i zwiększająca przepustowość dróg w północnych dzielnicach Gdyni. Zrealizujemy ją na bazie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Gminą Miasta Gdyni oraz spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która pokryje koszty budowy wiaduktu w granicach obszaru kolejowego, a miasto sfinansuje budowę pozostałej infrastruktury, w tym elementów drogowych - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W postępowaniu przetargowym wyłoniony zostanie generalny wykonawca inwestycji. Miasto zabezpieczyło na jej realizację środki w wysokości 82 745 364,44 zł brutto. Oferty złożone w postępowaniu przetargowym:

  • Mostostal Kraków S.A. – 98 281 787,50 zł brutto;   
  • Strabag Sp. z o.o. – 78 970 302,08 zł brutto.

Termin realizacji prac w obu ofertach to drugi kwartał 2023 roku. Potencjalni wykonawcy udzielili 5 lat gwarancji i rękojmi na to zadanie. 

- W ubiegłym tygodniu mieliśmy satysfakcjonujące otwarcie ofert z rozbudowy ul. Kwiatkowskiego, a już dziś jesteśmy o krok od rozpoczęcia kolejnej kompleksowej inwestycji na północy Gdyni. Rozpoczęcie prac projektowych planowane jest na początek przyszłego roku, a robót budowlanych na 2022 rok, inwestycja powinna zakończyć się w drugim kwartale 2023 roku. Nakłady inwestycyjne w tym rejonie są bezprecedensowe, działania na tym obszarze realizowane są w zakresie „Poprawy dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni”, „Budowy terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia” i „Budowy ładowni publicznej przy ul. Puckiej w Gdyni” - podsumowuje wiceprezydent Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

W ramach inwestycji powstanie wiadukt drogowy na ul. Puckiej - o długości 185 metrów i szerokości 18,15 metra, który ma prowadzić nad liniami kolejowymi 201, 228 oraz grupą torów stacji Gdynia Port, na północ od ul. Przemysłowej. Na obiekcie znajdą się dwa pasy ruchu, 1,5 metrowy chodnik dla pieszych oraz ścieżka rowerowa. Wiadukt zostanie zabezpieczony barierami ochronnymi. Roboty budowlane obejmą także likwidację przejazdów kolejowo-drogowych, przebudowę i dostosowanie sieci istniejących i zaprojektowanych dróg w ramach zadania „Poprawa dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni”. Ponadto przewidziana jest budowa obiektów inżynierskich na ul. Puckiej, przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci energetycznych, ciepłowniczych, wodociągowych oraz oświetlenia drogowego.

(hs za: UM Gdyni/fot. dzielnice#wGdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RyśRyś

1 0

Redaktorku co powiesz na twój paszkwil sprzed kilku dni w którym poddajesz w wątpliwość budowę wiaduktów.
https://mlodagdynia.pl/pl/11_wiadomosci/42964_czy-wiadukt-na-puckiej-podzieli-los-lodowiska-i-basenu-a-kierowcy-beda-stac-dluzej-kiedy-rusza-nowymi-torami-pociagi-do-i-z-portu-morskiego.html
17:48, 02.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA