Zamknij
REKLAMA

500 złotych kary za wymianę opon w czasie pandemii? Minister wyjaśnia

16:03, 02.12.2020 | M.O./DDWłocławek/foto HutchRock/pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Czy podobnie jak wiosną, policja będzie  mogła ukarać kierowców, którzy w trakcie pandemii decydują się na zmianę opon? Czy grożą nam 500 złotowe mandaty? Znamy stanowisko ministerstwa zdrowia.

Zbliża się czas, kiedy Polacy masowo odwiedzać będą zakłady wulkanizacyjne i wymieniać opony na zimowe. W trakcie wiosennego lockdownu zmiana opon przyniosła sporo zamieszania, a policja karała kierowców za jazdę do serwisów oraz korzystanie z ich usług.

Mając w pamięci te sytuacje teraz bardzo szybko u ministra zdrowia interweniowały trzy organizacje - Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Związek Dealerów Samochodów.

Odpowiedź ministra Adama Niedzielskiego była szybka. Teraz mamy już jasną sytuację dotyczącą zmiany opon. 

Wizyta w serwisach na wymianę opon jest dozwolona. Nie mają na to wpływu ograniczenia nałożone przez rząd w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Druga fali pandemii nie przeszkodzi w zmianie opon na zimowe. 

- Przy takich temperaturach nadszedł już czas na zamianę oponę letnich na zimowe, albo porządne całoroczne. Dziękujemy za szybką reakcję ministra zdrowia. Cieszymy się, że także w czasie pandemii bezpieczeństwo na drogach nie schodzi z pola widzenia rządu - powiedział Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

W warsztacie będzie trzeba pamiętać jednak o zachowywaniu dystansu społecznego, a także zasłanianiu ust i nosa. Brak realizacji tych wytycznych, w przypadku kontroli funkcjonariusza policji, może skończyć się z mandatem (500 zł.). Policjant może również skierować sprawę do sądu lub sporządzić informację do sanepidu. Wtedy kary liczone są już w tysiącach złotych.

(M.O./DDWłocławek/foto HutchRock/pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA