Zamknij
REKLAMA

Protesty nadal trwają. Rewolucjonistki Gdyńskiej Tarczy w sobotę wyjadą samochodami, a w poniedziałek znów przemaszeruję przez centrum Gdyni

19:22, 04.12.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto RGT
Skomentuj
REKLAMA

Organizację protestów w Gdyni wzięła na siebie grupa, która nazwała swoją strukturę: Rewolucjonistki Gdyńskiej Tarczy. Protesty organizowane są tylko w soboty i poniedziałki.

Na sobotę, 5 grudnia Rewolucjonistki zachęcają do wspólnego przejazdu w dwóch wersjach. Przy małej ilości zgromadzonych - "ruszamy ze Skweru -> 10 lutego do dworca -> Starowiejska -> Świętojańska i powrót na Skwer; większa frekwencja: trasa jak wyżej tylko zamiast powrotu na Skwer -> 10 lutego -> Władysława IV -> Śląska do Podjazdu i powrót na Skwer. Pokażmy, że Gdynia się nie poddaje i dalej walczy o prawa kobiet!"

Decyzja o wyborze trasy przejazdu zostanie podjęta jutro przed wyruszeniem o godz. 18:00.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby mobilne (auta, rowery, motocykle, skutery, rolki czy hulajnogi) do uczestnictwa w proteście.

W poniedziałek zbiórka odbywa się na Skwerze Kościuszki przy fontannach. Marsz startuje o godz. 18:00.

Znów będzie to cichy marsz. Uczestnicy będą nieśli transparenty i świece.

Ostatnie wydarzenia nie zgromadziły zbyt wielu uczestników, jak będzie w sobotę (5 grudnia) i poniedziałek (7 grudnia) przekonamy się po nich. Jednak protesty nie mają już takiej akceptacji mieszkańców, jak na początku "strajku".

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto RGT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA