Zamknij
REKLAMA

A jednak zima zaskoczyła drogowców. Szklanka na Estakadzie, białe ulice w centrum

18:31, 16.01.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz za: Gdynia 112/foto nadesłane
Skomentuj
REKLAMA

Okazuje się, że na nic wielkie inwestycje za miliony. Piękne nowiutkie pomarańczowe super machiny, co to miały śnieg rozgarniać i czarny kolor jezdni utrzymać nie dały rady. Zima znów zaskoczyła gdyńskich drogowców.

Tak to jest, jak się buduje zamki na piasku...

Dziś od samego rana kierowcy poruszający się po gdyńskich ulicach nie mają łatwo. Od czasy do czasu gdzieś zamajaczy jakaś piaskarka, ale już ciężkich pługów ani widu ani słychu.

Na przykład ulica Chylońska, którą jeżdżą trolejbusy przypomina tor saneczkowy. Mimo tego, że jest to bardzo ruchliwa ulica przez wiele godzin na wysokości Biedronki przy SKM Cisowa (pętla trolejbusowa) nikt nie widział żadnego pługa czy piaskarki.

Komunikacja samochodowa i ulica, którymi poruszają się zmotoryzowani to system naczyń połączonych. Dlatego jak stanie Obwodnica to ma to wpływ na ruch w Gdyni. Korek na Estakadzie, a ten trwa od rana, wynika w głównej mierze z tego, że na Obwodnicy trwa ruch 5 km na godzinę, a i tak nie cały czas, co chwilę auta zatrzymują się i czekają aż korek ruszy. Z powodu śliskiej nawierzchni wjazd zablokowała cysterna, a na samej Obwodnicy problem z poruszaniem mają tiry, które głównie są przyczyną powstawania korków.

Jednak nie wszyscy chcą wyjechać z Gdyni. Ruch w mieście również od samego rana jest mocno ograniczony. Na Estakadzie szklanka i można zawody w jeździe figurowej zorganizować. Ulice w druzgocącej większości białe, pokryte śniegiem i co gorsza – tworzą się zwały brudnego śniegu rozgarnianego przez przejeżdżające samochody. Co będzie jak przyjdzie zapowiadany mróz i zbije na kamień ten sterty pomniejszające szerokość jezdni?

Dzisiejszemu przemieszczaniu się po mieście kierowcom towarzyszyły stłuczki. Na dodatek na przykład dziś przy SKM Wzgórze Św. Maksymiliana nie działała sygnalizacja świetlna. Powstał korek aż do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przy SKM Wzgórze doszło do kolizji. Miejski autobus wjechał w tył samochodu osobowego.

Do poważnej stłuczki doszło również na Witominie. Autobus wpadł w poślizg i zanim kierowcy udało się opanować auto uderzył w samochód stojący na parkingu za przystankiem.

Przez dużą część dnia na Witominie również utrzymywał się olbrzymi korek.

Kolizją, co jest raczej nieuniknione, towarzyszy blokowanie pasa ruchu. Jak informuje Gdynia 112 w przeciągu godziny trzy kolizje sparaliżowały ruch od Redłowa do Centrum.

Do kolizji doszło w Redłowie na skrzyżowaniu Redłowskiej i Al. Zwycięstwa. Zablokowany prawy pas w kierunku Sopotu, czy wszyscy jadący od strony Władysława IV i tunelu przy Węźle Franciszki Cegielskiej musieli mocno zwolnić. Kolejna stłuczka zablokował 10 Lutego na wysokości Batorego. Wcześnie na Drodze Gdyńskiej na Wzgórzu na pasie w stronę dworca PKP i tu oczywiście również został zablokowany pas ruchu.

Tak stan dróg i odpowiedzialność władzy oceniali internauci:

„Władze Gdyni w tych okolicznościach przyrody zasługują na rozszarpanie przez tygrysy.”

„Za naprawę auta i autobusu powinna zapłacić firma zajmująca się odśnieżaniem tamtej ulicy. Z tego co mówili to niby drogi z komunikacją miejską miały być priorytetowo odśnieżane.”

„za to wszystko to Szczurek odpowiada, złapać go za łeb i w ten śnieg to może zauważy, że jest tak a nie inaczej na drogach, on dowodzi. Chyba już czas na kogoś innego, bo nie jest dobrym prezydentem, wstyd”

"W tym mieście nikt za nic nie odpowiada."

„Bo autobusy są zatłoczone. ZKM nie panuje nad obostrzeniami, a kierowcy wpuszczają wszystkich chętnych którzy są w środku stłoczeni jak mrówki w ulu. Jak kierowca ma panować nad przeciążonym autobusem? Jak tu nie zarazić się Covidem? Prezes ZKM do dymisji!!!”

Zresztą poczytajcie sami:

 

 

 

(Mariusz Sieraczkiewicz za: Gdynia 112/foto nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%