Zamknij
REKLAMA

Karin Moder nowym dyrektorem Muzeum Miasta Gdyni

22:17, 03.03.2021 | hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch
Skomentuj
REKLAMA

Karin Moder została nowym dyrektorem Muzeum Miasta Gdyni. W rozpisanym po raz drugi konkursie jednogłośnie pokonała czworo innych kandydatów. Nominację podpisał prezydent Wojciech Szczurek.

Karin Moder od kwietnia ubiegłego roku - po odejściu dr Jacka Friedricha - pełniła w muzeum obowiązki dyrektora. Natomiast wcześniej, przez wiele lat, pracowała w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Gdyni, gdzie była zastępczynią naczelnika.

Karin Moder jest absolwentką skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła też studia podyplomowe na kierunku etnologia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z kulturą związana jest od ponad 20 lat. Początkowo pracowała w Duńskim Instytucie Kultury w Gdyni, następnie w samorządzie gdańskim, a od 2005 roku w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Gdyni.

Prezydent Wojciech Szczurek wręczył nowej dyrektor Muzeum Miasta Gdyni nominację oraz kwiaty, życząc powodzenia i sukcesów na nowym stanowisku.

- Obserwuję Muzeum Miasta Gdyni od wielu lat - z perspektywy Wydziału Kultury, ale również jako mieszkaniec Gdyni. W mojej ocenie ostatnich 5-6 lat było znakomitym czasem dla muzeum, kiedy to, śmiało można powiedzieć, że awansowało do grona najlepszych instytucji muzealnych w kraju. Świadczą o tym chociażby liczne nagrody. Uważam, że jest to zasługą bardzo sprawnego modelu zarządzania przyjętego przez dyrektora Jacka Friedricha. W równej mierze jednak jest to efekt pracy zespołu muzeum, który nie jeden raz już dowiódł jak duży ma potencjał. To ludzie sprawni, kreatywni i skuteczni - mówi Karin Moder, nowa dyrektor Muzeum Miasta Gdyni.

(hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%