Zamknij
REKLAMA

Radny Borski złożył mandat. Jednak to nie koniec #BorskiGate zapewniają społecznicy

16:46, 07.04.2021 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj zapytaliśmy radnego Marcina Bełbota czy „sołtys” Kacka, jak nazywają Stanisława Borskiego mieszkańcy dzielnicy powinien złożyć mandat radnego.

[ZT]44838[/ZT]

W tej całej sytuacji transparentności nie ma

- Uważam, że o tym powinny przesądzić odpowiednie instytucję natomiast według mnie istnieje bardzo poważna przesłanka ku temu. Zgodnie z przepisami o samorządzie gminnym dokładnie art. 24f, prawo jest w tej kwestii jasne czyli radny nie może prowadzić działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat. Z informacji które poznaliśmy w ostatnim czasie radny Borski prowadził lub nadal prowadzi działalność w nieruchomości przyległej bezpośrednio do gruntu miejskiego, którego dotyczyła kontrowersyjna uchwała. Nieruchomości są od wielu lat wspólnie ogrodzone płotem i według mnie są wykorzystywane jako jedna całość. Dodatkowo pojawiają się kolejne wątki dotyczące działalności radnego, nie chcę wydawać osądów, ale dostrzegam poważne wątpliwości, a wbrew temu co twierdzą prominentni działacze Samorządności w tej całej sytuacji transparentności nie ma – skomentował radny Marcin Bełbot.

[ZT]44761[/ZT]

Po ujawnieniu afery gruntowej przez radnego Marka Dudzińskiego do akcji przystąpili gdyńscy społecznicy m.in. ze Stowarzyszenie Bryza i Miasta Wspólnego. Z żądaniem odpowiedzi zwrócił się do przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Gdyni Sebastiana Jędrzejewskiego radny Tadeusz Szemiot z Platformy Obywatelskiej.

Co chwila pojawiają się nowe wątki w sprawie i ujawniane są kolejne praktyki budzące szereg wątpliwości. Choćby wykonywanie robót dla OPECu przez firmę Stanisława Borskiego.

Sprawa zrobiła się głośna i medialna.

Nagłośnienie przez Marka Dudzińskiego wątpliwości i to wszystko, co zadziało się w konsekwencji, doprowadziło do złożenia mandatu radnego przez dotychczasowego wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdyni Stanisława Borskiego.

[ZT]44757[/ZT]

Poniżej publikujemy dwa oświadczenia: pierwsze oceniające sytuację przez kolegów S. Borskiego z Klubu Radnych Samorządności i drugie głównego bohatera #BorskiGate.

 

Oświadczenie Klubu Radnych Samorządność

W dniu dzisiejszym na posiedzeniu Klubu Radnych Samorządność, omówione zostały kwestie dotyczące oświadczeń majątkowych oraz pobierania wynagrodzenia za wykonywanie na rzecz Miasta Gdyni robót w charakterze podwykonawcy. W ocenie wszystkich radnych klubu, w szczególności radnego Stanisława Borskiego pojawiające się w ostatnich dniach zarzuty, wymagają dogłębnego wyjaśnienia.

Radni Samorządności uznali, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zrzeczenie się mandatu przez Pana radnego. W ocenie członków Klubu, taki ruch pozwoli na jednoznaczne wyjaśnienie sprawy. Szanując wieloletnią pracę i dokonania Pana radnego, Klub wyraża nadzieję, że wnikliwe badanie pozwoli na oczyszczenie go z zarzutów. Zarazem jednak, stoimy na stanowisku, że zakres i wnikliwość prowadzonego postępowania nie powinny być w żaden sposób ograniczane ze względu na pełnione przez niego funkcje. Zrzeczenie się mandatu pozwoli w tej sprawie na pełen obiektywizm, jakiego oczekują od nas gdynianie.

 

Oświadczenie wiceprzewodniczącego RM Stanisława Borskiego

W związku z zarzutami, jakie od kilkunastu dni formułują pod moim adresem media postanowiłem zrzec się mandatu radnego. Stosowne oświadczenie na piśmie dziś przedłożę Pani Przewodniczącej Rady Miasta. Uważam, że nie popełniłem żadnego czynu zabronionego, a nade wszystko nigdy nie zrobiłem nic nieuczciwego. Wiele lat pracowałem na swoje dobre imię. Teraz chcę doprowadzić do pełnego wyjaśnienia tej sprawy i całkowicie oczyścić się z zarzutów. Rezygnując ze statusu radnego i ochrony z tym związanej, chcę zapewnić możliwość maksymalnie obiektywnego i transparentnego zbadania wszystkich podnoszonych kwestii. Mam nadzieję, że po udowodnieniu swojej uczciwości, będę mógł ponownie służyć mojemu miastu i cieszyć się zaufaniem wyborców.

 

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%