Zamknij
REKLAMA

Komendant Andrzej Bień - już na służbie

22:30, 11.04.2021 | hs za: UM Gdyni/ fot. Kamil Złoch
Skomentuj
REKLAMA

Stery Straży Miejskiej w Gdyni oficjalnie przejął nowy komendant. Andrzej Bień zadebiutował w służbowym mundurze, odbierając gratulacje i życzenia owocnej współpracy od prezydenta Wojciecha Szczurka i członków prezydenckiego kolegium.

Przed strażą miejską wiele nowych wyzwań związanych z bezpieczeństwem” - mówił nowy komendant gdyńskich mundurowych. Andrzej Bień, w środę, 7 kwietnia, odebrał życzenia na start nowej drogi zawodowej od swojego bezpośredniego przełożonego, czyli prezydenta Gdyni.

Tym samym, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Bień rozpoczyna dowodzenie Strażą Miejską w Gdyni jeszcze w pierwszej połowie kwietnia. Były już wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni otrzymał też gratulacje z okazji objęcia nowego stanowiska od pozostałych członków kolegium prezydenta.

„Przed nim okres wytężonej pracy i realizacji założeń” – przypomnijmy, że wcześniej Andrzej Bień zapowiadał, iż obejmując funkcję komendanta, położy nacisk m.in. na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, częstsze patrole w rejonie KLIMATycznego Centrum Gdyni, a także utworzenie nowego referatu dzielnicowego i poprawienie współpracy strażników z dzielnicowymi społecznościami. Ambitne plany i ciekawa wizja funkcjonowania tej formacji były czynnikiem, który ostatecznie przekonał komisję prowadzącą rekrutację do jego kandydatury.

Na początek nowy komendant zamierza jednak przede wszystkim poznać osobiście mundurowych pracujących w Straży Miejskiej w Gdyni i zapoznać się z ich potrzebami oraz spostrzeżeniami dotyczącymi codziennej pracy.

O nowym komendancie

Andrzej Bień ma 49 lat. Od 1998 roku był radnym Gdyni (z przerwą w latach 2006-2007). Od 2014 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdyni, składając mandat radnego w lutym tego roku w związku z wygranym konkursem na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Gdyni.

Do tej pory dbał o kwestie bezpieczeństwa w mieście jako pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. bezpieczeństwa i wieloletni radny zaangażowany w pracę związanych z tym tematem komisji (m.in. Komisji Bezpieczeństwa i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). Posiada tytuł magistra na kierunku technicznym, a życiowych wartości uczył się w młodości, jeszcze podczas przygody z harcerstwem, zostając też później instruktorem harcerskim. W ostatnich latach zawodowo zajmował się działalnością w branży nieruchomościowej i ubezpieczeniowej.

(hs za: UM Gdyni/ fot. Kamil Złoch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%