Zamknij
REKLAMA

Będzie z tego sznur pereł? Po co mieszkańcom nagrody, które władze miasta "kupują" ze setki tysięcy złotych?

18:48, 06.05.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Władze Gdyni znów w budżecie przewidziały udział w konkursie "Perły samorządu". I znów z dziurawego budżetu na konto organizatora konkursu trafi prawie 300 tysięcy złotych.

Sprawę tak skomentował Sławomir Januszewski z Bryzy:

Jeśli jeszcze nie piliście kawy porannej to niektórym z Was podniesie się teraz ciśnienie.

Już dziś wiadomo, że pod koniec roku Wojciech Szczurek odbierze ponownie nagrodę „Perły Samorządu”.

Nagrodę - dyplom formatu A4, za który wy mieszkańcy zapłacicie w podatkach 270 tysięcy złotych brutto.

Zgadza się, nic nie wygrał, a jedynie kupił sobie kolejną perełkę. Nie wiem może naszyjnik z tych pereł składa.

Dla części z Was wiadomość nie jest nowa ale uważamy, że o tak ważnym z punktu widzenia rozwoju miasta wydarzeniu, należy przypominać jak najczęściej i należy się do tego wiekopomnego wydarzenia odpowiednio przygotować.

Macie czas do października. Nie zmarnujcie tego czasu.

Zastaw się, a postaw się!

Swoją drogą skłonność władz Gdyni do "walki" o wszelakie nagrody w punktu widzenia psychologii pokazuje, że miastem rządzą osoby z niskim poczuciem wartości.

Ciągłe dążenie do zdobywania tytułów i wyróżnień to z jednej strony oznaka głębokiej megalomanii, a z drugiej pokaz arogancji.

Jak można szczycić się nagrodami, kiedy te same władze co je otrzymują (za pieniądze) wszędzie gdzie się tylko da wprowadzają podwyżki, w połowie miasta wprowadzają płatną strefę parkowania, dążą za wszelką cenę, nawet szantażu, do likwidacji szkół, pozwalają na to, by część mieszkańców żyła w budynkach stanowiących zagrożenie życia, doprowadzają do zabetonowania terenów zielonych, itd, itd...

A gdyby zliczyć pieniądze wydane na nagrody to mogłoby okazać się, że niepotrzebna do "leczenia" budżetu jest strefa płatnego parkowania czy nagłe demolowanie oświaty.

Nad wydatkiem na perły w zestawieniu widnieje kwota podobna, 10 tysięcy wyższa, przeznaczona na promocją szkolnictwa zawodowego. Taki obraz jasno pokazuje, że dla władz liczy się wątpliwy wizerunek tak samo, jak kształcenie przyszłych kadr technicznych. Przy takim podejściu nie ma się co dziwić, że od 5 lat w Gdyni systematycznie trwa demolowanie oświaty...

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%