Zamknij
REKLAMA

Więcej Rekruterów OT na Pomorzu

15:08, 19.07.2021 | hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT
Skomentuj foto WOT
REKLAMA

Jak już informowaliśmy Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy dedykowany kandydatom do Terytorialnej Służby Wojskowej. Pod adresem www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy kto myśli o wstąpieniu w szeregi terytorialsów może szybko i łatwo znaleźć bezpośredni kontakt do Rekrutera OT ze swojego regionu.

Od 1 lipca natomiast na terenie województwa pomorskiego działa już siedmioro żołnierzy - rekruterów, którzy mają za zadanie wesprzeć Wojskowe Komendy Uzupełnień w naborze do Wojsk Obrony Terytorialnej. Każdy z nich odpowiedzialny jest za konkretne powiaty naszego regionu. Rekruterzy OT przybliżają chętnym do służby w WOT model funkcjonowania formacji oraz codzienny tok służby żołnierzy nie tylko poprzez rozmowę i przekazywanie suchych faktów, ale również prezentując zdjęcia, filmy, oraz dzieląc się własnymi doświadczeniami.

- Zależy mi, aby każdy ochotnik z którym się zetknę uzyskał wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące go pytania. W pewnym sensie biorę za niego odpowiedzialność. Chcę, aby jego oczekiwania pokryły się z wojskową rzeczywistością, którą spotka po założeniu munduru. Każdego przyszłego Terytorialsa prowadzę przez meandry rekrutacji, wspieram podczas wcielenia i samego szkolenia, na przysiędze wojskowej kończąc. W momencie złożenia przez mojego podopiecznego wojskowego przyrzeczenia oddania Ojczyźnie czuję tę samą dumę co on – przybliża specyfikę pracy Rekrutera OT st. szer. Katarzyna Jułga, która odpowiadaw 7PBOT za powiaty wejherowski, kartuski, tczewski oraz za miasta: Gdynię oraz Sopot.

Zachęcamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej do kontaktu z Rekruterem OT odpowiedzialnym za konkretny powiat. Więcej informacji można zasięgnąć odwiedzając poniższe strony: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ oraz https://www.wojsko-polskie.pl/7bot/jak_wstapic/

(hs za: Maciej Szalbierz/7 PBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%