Zamknij
REKLAMA

10 Lutego już całkowicie przejezdna

11:15, 14.09.2021 | hs za: ZDiZ/ fot. ZDiZ
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z deklarowanym terminem zakończono prace drogowe na odcinku ul. 10 Lutego. Dziś kierowcy oraz pasażerowie transportu zbiorowego mogą w pełni korzystać z prawego i lewego pasa jezdni. Przypomnijmy, że to kolejna zmiana na ulicy 10 Lutego, która w ostatnich miesiącach zyskała szerokie i wygodne chodniki, klimatyczną zieleń i ścieżkę rowerową.

– Z uwagi na historyczny charakter ulicy 10 Lutego, kostka kamienna znajdująca się na prawym pasie jezdni została przełożona. Z kolei na lewym pasie ruchu wymieniliśmy warstwę bitumiczną, dzięki czemu przejazd jest płynny i komfortowy. Przy sprzyjającej pogodzie dokończymy elementy oznakowania poziomego, ale już dziś zagwarantowaliśmy kierowcom pełną przejezdność na tym odcinku ul. 10 Lutego – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przypomnijmy, że w ramach projektu „KLIMATyczne Centrum” ulica 10 Lutego przeszła szereg modernizacji. Zyskali przede wszystkim piesi. Rejony „zebr” zyskały specjalne płyty fakturowane, które są niezwykle przydatne dla osób niedowidzących i niewidomych. Szersze chodniki z pewnością doceniają też osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich czy opiekunowie z wózkami dziecięcymi.

Dodatkowo w skrajni chodników nasadzono zieleń w postaci 38 sztuk miłorzębów dwuklapowych i 2 000 sztuk bylin z gatunku japońskich traw ozdobnych.

Warto podkreślić, że wzdłuż ulicy 10 Lutego przygotowano 3 miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Jedno z nich zostało wyznaczone na odcinku od ul. Władysława IV do ul. 3 Maja, a dwie tzw. „niebieskie koperty”, powstały na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Podjazd.

Wyznaczono także 3 miejsca parkingowe dla użytkowników hulajnóg elektrycznych.

Metamorfoza ulicy 10 Lutego przyniosła bezpieczne i bardzo mocno wyczekiwane rozwiązania dla rowerzystów. Mają oni do dyspozycji trasę rowerową o łącznej długości 463 metrów, wykonaną z wysokiej jakości mieszanki kruszyw oraz żywicy epoksydowej. Nowa ścieżka pozwala pokonać najbardziej zatłoczone odcinki ulicy. Rowerzyści mogą też korzystać z nowej infrastruktury w postaci stojaków oraz podpórek rowerowych.

 

(hs za: ZDiZ/ fot. ZDiZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%