Zamknij
REKLAMA

Takie podwyżki zaproponowano także gdyńskim (pomorskim) nauczycielom

20:39, 22.09.2021 | Źródło: bussinesinsider
Skomentuj
REKLAMA

Oczywiście - także - gdyńskim! MEiN przedstawiło dziś propozycje nowych stawek wynagrodzenia dla nauczycieli.

- Trzeba to wynagrodzenie zdecydowanie podnieść po to, by zachęcić absolwentów studiów wyższych, zwłaszcza w takich przedmiotach jak język polski, matematyka, chemia, fizyka, by zainteresowali się również zawodem nauczyciela – powiedział kilka dni temu szef MEiN Przemysław Czarnek.

Padły pierwsze propozycje.

Ministerstwo proponuje, aby stawki przeciętnego wynagrodzenia nauczycieli wynosiły dla:

  • nauczyciela niemającego stopnia awansu zawodowego - 4950 zł brutto,
  • nauczyciela mianowanego – 6400 zł brutto
  • i dla nauczyciela dyplomowanego - 7750 zł brutto.

Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli mających tytuł magistra i przygotowanie pedagogiczne będą wynosiły brutto odpowiednio:

  • dla nauczyciela bez stopnia awansu zawodowego – 4010 zł,
  • nauczyciela mianowanego – 4540 zł
  • i dla nauczyciela dyplomowanego – 5040 zł.

Ale równocześnie zaproponowano podwyższenie tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli o cztery godziny (z wyjątkiem nauczycieli wychowania przedszkolnego).

Resort edukacji chciałby, aby nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy (z wyjątkiem nauczycieli przedszkoli) zobowiązany był "do bycia dostępnym" dla uczniów i nauczycieli w szkole w wymiarze 8 godzin tygodniowo.

Zdaniem MEiN zmiany pensum będą wiązały się z ruchami kadrowymi, w związku z tym należy założyć trzyletni okres przejściowy dający możliwość elastycznego przechodzenia na nowy system. Te mają uwzględniać decyzję nauczyciela o zwiększeniu pensum z jednoczesnym wzrostem wynagrodzenia lub zachowanie dotychczasowego wymiaru pensum i ustalenie proporcjonalnego wynagrodzenia zasadniczego.

- Nie ma zgody na te propozycje. Nie przyjmujemy ich w ogóle do wiadomości. Czekamy na refleksję rządu. Nie ma żadnej podwyżki - podsumował informację przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Ryszard Proksa.

Rząd proponuje podniesienie wszystkim nauczycielom, z wyjątkiem pracujących w przedszkolach, pensum o 100 proc., czyli podniesienie im pensum tablicowego o 4 godziny i wprowadzając dodatkowo 8 godzin w tygodniu tzw. dostępności - dodał Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych.

(Źródło: bussinesinsider)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

śmiech na saliśmiech na sali

1 10

Lewackim edukatorom, pseudo nauczycielom, indoktrynatorom, demoralizatorom - wiecznie mało. Za POstkomuchów nie zarabiali nawet połowy tego i siedzieli cicho. 04:41, 26.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

aaaaaa

8 1

trzeba było się pouczyć pisowski trolu 07:09, 26.09.2021


śmiech na saliśmiech na sali

1 0

Uderz w stół, a lewacki indoktrynator już leci z pianą na pysku :) Bo prawda tak bardzo boli. I ma boleć. 00:36, 02.10.2021


AdamAdam

1 0

A co tak cicho o próbie segregacji sanitarnej w jednej z gdyńskich szkół? Która to szkoła i która nauczycielka/dyrektorka oświadczyła, że na planowaną wycieczkę pojadą tylko dzieci wyszczypane? Tak je podobno nakręciła, że w domu urządzały awantury, żeby je wyszczepić natychmiast. Tak wygląda indoktrynacja. W Polsce aż huczy o tym, w kręgach przyzwoitych ludzi, a tu cisza jak makiem zasiał. Sami się wyszczypcie bo wy w większości jakoś się nie skłaniacie ku preparatowi jak wiadomo. Jakim prawem wciskacie taki kit dzieciom? 00:56, 03.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%