Zamknij
REKLAMA

W niedzielę o godz. 20.00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion

08:33, 07.03.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Wcześniej w niedzielę Straż Graniczna podała na Twitterze, że najwięcej osób granicę przekracza na przejściach granicznych w Medyce i w Korczowej.

Milion uchodźców

W niedzielę o godz. 20.00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion - poinformowała w niedzielę wieczorem polska Straż Graniczna. To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę - podkreślono.

"Dzisiaj o godz. 20.00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion. To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę. Milion osób, które po przekroczeniu granicy usłyszały od #funkcjonariuszeSG +Jesteście bezpieczni+" - podała Straż Graniczna wieczorem w niedzielę.

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, większość osób, które przybywają do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

Milion wygnanych

Już wcześniej informowaliśmy uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy może do naszego kraju przybyć aż 4 miliony.

Według SG od początku agresji Rosji na Ukrainę do rana we wtorek 1 marca, do Polski przybyło 377 tys. Ukraińców (dziś jest to już ponad milion - dop. redakcji). Do Polski trafia ok. 70-80 proc. cywili uciekających przed wojną. Jeśli sytuacja się zmieni, to do Polski w najbliższym czasie trafić może 4 mln uchodźców z Ukrainy - poinformował we wtorek think thank Heritage Real Estate.

Sytuacja na bieżąco jest monitorowana.

W punktach przejść granicznych działają sztaby kryzysowe. Na przykład 5 marca w placówce Straży Granicznej przy przejściu granicznym w Korczowej odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego z udziałem wiceministrów Macieja Wąsika (wiceminister MSWiA), Pawła Szefernakera (wiceminister MSWiA), wojewody podkarpackiej Ewe Leniart oraz przedstawicieli służb.

Niedziela to jedenasty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego. (PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%