Zamknij
REKLAMA

Setki ekspertów, dziesiątki debat - zbliża się III edycja Forum Wizja Rozwoju

19:29, 21.03.2020 | hs za: FWR
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami trzecia edycja największego forum gospodarczego w północnej Polsce. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt paneli poruszających szerokie spektrum kluczowych z punktu widzenia rozwoju rodzimej gospodarki zagadnień. Wśród nich nie zabrakło energetyki, transportu, technologii innowacyjnych, inwestycji, prawa gospodarczego, rolnictwa, polityki senioralnej czy zdrowia.

Wzorem ubiegłych lat w tegorocznej edycji Forum Wizja Rozwoju plan paneli dyskusyjnych oparty został o zagadnienia z obszarów gospodarczych istotnych zarówno dla regionu, jak również całej Polski. Znamienici eksperci ze świata biznesu i polityki oraz wybitni przedstawiciele nauki będą przez dwa dni dyskutować o problemach oraz wyzwaniach, z którymi mierzy się rodzima gospodarka. Wsparciem merytorycznym służyć będą m.in. osoby związane z sektorem medialnym. Organizatorzy doceniając ich kompetencje w kwestiach komunikacji i szeroką wiedzę z zakresu ekonomii i biznesu, zapraszają do współpracy w charakterze zarówno moderatorów, jak i prelegentów, którym zostanie poświęcony oddzielny panel dyskusyjny.

Od pierwszej edycji jednym ze sztandarowych bloków tematycznych konferencji jest - z racji położenia geograficznego - gospodarka morska. Jak co roku Gdynia stanie się zatem ośrodkiem dyskusji rodzących nowe pomysły i rozwiązania mające na celu rozwój polskich portów oraz okrętownictwa. Nierozerwalnie połączone z tym zagadnieniem będą tematy ujmujące kwestie transportu oraz innowacji. Niebywale istotne będą również zagadnienia związane z polską energetyką i alternatywnymi, ekologicznymi sposobami pozyskiwania źródeł energii dla naszego kraju. Ponownie poruszona zostanie także problematyka tzw. „srebrnej” gospodarki, podkreślająca wagę seniorów jako grupy mającej realny wpływ na rozwój gospodarczy chociażby ze względu na ścisły związek z sektorem zdrowia oraz coraz prężniej rozwijającym się rynkiem usług opiekuńczych. Co więcej, tegoroczne forum stawia duży nacisk na podkreślenie znaczenia szeroko pojętej kwestii innowacji technologicznych. Sporą część wydarzenia stanowić będą rozmowy o inteligentnych specjalizacjach, ekomobilności i cyfryzacji. Całkowicie nowym i niebywale interesującym tematem poruszonym w ramach tego bloku będzie panel poświęcony znaczeniu systemów nawigacji satelitarnej w sensie logistycznym oraz wojskowym.

Forum Wizja Rozwoju przyświecają trzy zasadnicze cele. Pierwszym jest stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat nowych ścieżek i sposobów na wspieranie rozwoju krajowej gospodarki. Drugi to promocja polskich produktów, nowatorskich koncepcji i firm, aby mogły z powodzeniem konkurować na arenie gospodarczej również poza granicami naszego kraju. Trzeci to idea upowszechnienia wszelkiej związanej z gospodarką wiedzy szerokiej publiczności. Właśnie z tego względu do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich bez względu na wykształcenie czy wiek.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest bezpłatna rejestracja za pośrednictwem strony internetowej: https://rejestracja.wizjarozwoju.pl

 

Na chwilę obecną oficjalnie potwierdzonym Partnerem Głównym jest Fundacja KGHM, a Partnerem Strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. Patronat merytoryczny potwierdziła również Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – pani Marlena Maląg.

 

 

 

(hs za: FWR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%