Zamknij

Trolejbusem na Obłuże i Pogórze? Już 1 lipca

22:36, 21.05.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Solaris
Skomentuj
REKLAMA

Ostatni raz do Północnej Gdyni trajtkiem można było dojechać w 1973 roku. Wtedy to ze względu na rozbudowę infrastruktury portowej zlikwidowano dwie linię łączące centrum miasta z północą, a konkretnie z Oksywiem Dolnym i Górnym. Zmieniono wówczas bieg obecne ulicy Janka Wiśniewskiego, która wtedy nosiła imię Juliana Marchlewskiego.

Teraz trolejbusy wracają na północ. Nowa linia 32 ma zastąpić autobus linii 170, który dziś kursuje z Placu Kaszubskiego do Pogórza Dolnego przez ulice: Janka Wiśniewskiego, Energetyków, Obłuże Centrum i Unruga.

1 lipca ma zostać uruchomione nowe połączenie. W dni powszednie, w godzinach szczytów trajtek będzie kursował co 15 minut, poza godz. szczytów co 20 min., a wieczorem co pół godziny. W soboty w godz. 5:00 – 15:00 co 20 min., potem co 30 min. W niedzielę co 30 min.

To bardzo długo przygotowywana inwestycja, która wreszcie będzie miała swój finał.

- Pojazdy zeroemisyjne to przyszłość komunikacji zbiorowej. Gdynia konsekwentnie stawia na czyste powietrze, wysoką jakość życia i komfort swoich mieszkańców. Możliwość dojazdu do północnych dzielnic przy wykorzystaniu nowoczesnych i ekologicznych środków transportu to realizacja naszej długofalowej strategii rozwoju. Wierzymy, że takie działania spotkają się z dużym zainteresowaniem potencjalnych pasażerów. Chcemy, aby miasto w tym względzie nadal było idealnym wzorem do naśladowania dla innych samorządów – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Linię będą obsługiwały trolejbusy Solaris Trollino 12 Electric, tzw. supertrolejbusy wyposażone w baterie o dużym zasięgu, których Gdynia zakupiła sześć.


 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Solaris)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA