Zamknij
REKLAMA

Gdynia się buntuje? Gdynia się otwiera? Marcin Górny zachęca zamknięte branże do otwierania biznesów

13:52, 12.01.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Marcin Górny/FB
Skomentuj
REKLAMA

Otwarta Gdynia - #OtwieraMy. Na FB pojawiło się wydarzenie założone przez Marcina Górnego, zachęcające przedsiębiorców zamkniętych narodową kwarantanną branż do uruchomienia swoich biznesów bez względu na decyzje rządu.

Również do Gdyni dotarła inicjatywa społecznego sprzeciwu wobec obostrzeń wynikających z narodowej kwarantanny.

Aktywista społeczny, wcześniej związany z Kukiz'15, Marcin Górny wezwał gdyńskich przedsiębiorców do czynnego wyrażenia sprzeciwu i otwarcie swoich interesów.

[ZT]19938[/ZT]

"Otwieramy swoje biznesy w Gdyni!Restauracje, Kawiarnie, Sklepy, Hotele, Siłownie, Kwiaciarnie.

"Kolejne sądy orzekają, że rządowe zakazy epidemiczne są sprzeczne z konstytucją. Kara sanepidu uchylona. Prawo które nie jest prawem i nie służy narodowi jest bezprawiem!" - czytamy w opisie wydarzenia.

Pomysł spotkał się z akceptacją środowisk zamkniętych przez pandemię. Czy otworzą się 18 stycznia? Przekonamy się za tydzień. Wielu przedsiębiorców już teraz ledwo wiąże koniec z końcem. Zwalniani są pracownicy i kończą oszczędności. Brak otwarcia może doprowadzić do upadłości wiele firm gastronomicznych i usługowych. W coraz gorszej kondycji jest również branża hotelarska.

- Całe zamrożenie gospodarki jest korzystne dla PiS. Czekają aż przedsiębiorcy ogłoszą upadłość a wtedy za bezcen odkupią wasze.. nasze biznesy. Zaczęli od banku a potem pójdą hotele itd. Jeśli będziemy tylko żalić się i protestować na fb to wyjdzie z tego Amen – ocenia sytuacja Marcin Górny.

[ZT]19960[/ZT]

Zachęca gdyńskich przedsiębiorców wzorują się na niemieckiej inicjatywie #wirmachenauf. Uważa, że Gdynia była i będzie przedsiębiorcza i żaden kartel tego z góry nie zmieni. Nawołuje: Otwieramy restauracje! Puby! Hotele! Sklepy! Stadiony! Siłownie!!!

Marcin Górny był współautorem projektów obywatelskich takich jak: in vitro dla Gdyni, likwidacja opłaty targowej i dofinansowanie 40% na festiwal Opener dla mieszkańców Gdyni. Głosami Samorządności Wojciecha Szczurka i radnych PO projekt obywatelski dotyczący dofinansowania 40% na festiwal Open'er dla mieszkańców Gdyni został odrzucony. PiS wstrzymał się od głosu.

[ZT]24784[/ZT]

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Marcin Górny/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

SorzedawcaSorzedawca

5 8

Jeżeli Marcin Górny się buntuje na restrykcje związane z pandemia inamawia do nie posłudze żywa obywatelskiego to najlepszym środkiem zaradczym bedzie 14 dniowy areszt profilaktyczny dla oszołoma. 15:01, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SssSss

5 1

Pan Górny co otworzy? Czy tak tylko "lansuje" własną osobę niczym nie ryzykując? 22:53, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HandlowiecHandlowiec

4 2

Niech Marcin Górny otworzy swoje interesy w Budce Borysa. 00:52, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

klaraklara

2 0

Niech P.Marcin Górny otwiera sobie sam co chce 07:41, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA