Zamknij
REKLAMA

Znamy zwycięzców I. Szkolnego Energetycznego Challenge'u PGE Energia Ciepła

17:19, 03.07.2021 | hs za: PGE Energia Ciepła S.A.
Skomentuj
REKLAMA

70 uczestników, 18 drużyn, 8 miast – to wynik I. Szkolnego Energetycznego Challenge’u, który odbył się 15 czerwca br. Uczniowie klas 2 i 3 ze szkół technicznych z całej Polski, z którymi PGE Energia Ciepła, współpracuje w ramach programu Energetyczna Kariera, zmierzyły się drużynowo w teście online z wiedzy o energii i ekologii.

Konkurs odbył się w interaktywnej formule, w której czteroosobowe drużyny odpowiadały na 40 pytań zamkniętych zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego wyboru. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zagadnień związanych z sektorem energetycznym, a także z obszarów dotyczących odnawialnych źródeł energii, niskoemisyjności, ochrony powietrza i klimatu. Dodatkowo pojawiły się pytania dotyczące głównych kierunków transformacji energetycznej Grupy PGE, w tym Strategii Ciepłownictwa. Dzięki tak skonstruowanym pytaniom, uczestnicy i goście I. Szkolnego Energetycznego Challenge’u mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i poznania kierunków transformacji ciepłownictwa, zgodnie ze strategią #PGE2050.

Zwycięskie drużyny to:

  • I miejsce - drużyna 110 Kv z Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim,
  • II miejsce - drużyna Zsecarrots z Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie,
  • III miejsce - drużyna Elektryczne Gumisie z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku.

Zwycięskie drużyny zdobyły największą ilość punktów, udzielając najwięcej poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie. Każdy z zawodników zwycięskich drużyn otrzymał voucher do wykorzystania w sieci sklepów z elektroniką. Dla pozostałych uczestników zostały przygotowane upominki w postaci gadżetów z logo PGE Energia Ciepła.

Wiceprezes PGE Energia Ciepła Maciej Jankiewicz zwraca uwagę, że konkurs został zorganizowany w ramach realizowanego przez PGE Energia Ciepła od 2019 r. programu Energetyczna Kariera.

Jego celem jest współpraca ze szkołami technicznymi o profilu energetycznym i zachęcanie uczniów do podejmowania pracy w energetyce jako atrakcyjnej i przyszłościowej branży – dodaje. Jego zdaniem kształcenie zawodowe jest tym obszarem edukacji, który obok szkolnictwa wyższego, ma największy wpływ na przygotowanie nowoczesnych kadr dla polskiej energetyki.

- Dlatego kluczowym elementem programu Energetyczna Kariera jest współpraca bezpośrednio ze szkołami i młodzieżą, dzięki czemu uczniowie mają możliwość nauki zawodu w rzeczywistych warunkach pracy, poznania elektrociepłowni oraz zaznajomienie się z konkretnymi stanowiskami poprzez praktyki i staże w PGE Energia Ciepła – podkreśla.

 

(hs za: PGE Energia Ciepła S.A.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%