Zamknij
REKLAMA

Czy inwestycja Gdynia Waterfront II ruszy w 2022 roku? Powróci Multikino?

08:50, 17.09.2021 | hs za: vastint.eu
Skomentuj
REKLAMA

- Nowe (chyba) wizki Waterfront II czyli zabudowy między Skwerem Kościuszki a Hryniewickiego. Na budowie Vastintu coś się dzieje, a z kolei po drugiej stronie Hryniewickiego PHN oczyścił plac i .. tyle - w materiałach inwestora jest rozpoczęcie budowy w 2022 r. więc miejmy nadzieję, że wszystko zgodnie z planem (może oprócz zgodności z planem miejscowym w zakresie Nowej Waszyngtona i jej poszerzenia do 4 pasów) - komentuje Łukasz Piesiewicz z Miasta Wspólnego.

Drugi etap Gdynia Waterfront będzie oferować 80 000 m2 powierzchni wielofunkcyjnej. Zakres projektu dotyczy zagospodarowania prawie pięciohektarowego terenu w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II.

Autorem koncepcji urbanistyczno-architektoniczna jest firma JEMS Architekci.

W ramach planowanej zabudowy powstaną budynki mieszkalne, biurowce, liczne lokale usługowe, hotel, powierzchnia konferencyjna i Spa oraz obiekty użyteczności publicznej, w tym kino. Ważny element koncepcji stanowią pasaże z ogólnodostępnym skwerem oraz architektura krajobrazu, która podkreśla poszczególne strefy funkcjonalne przyszłej zabudowy o szacowanej powierzchni 80 000 m2.

Nowo projektowana zabudowa harmonizuje z modernistyczną architekturą Gdyni. W kreowaniu przestrzeni publicznych wykorzystano tu klasyczne elementy tworzące tzw. „miękkie granice” − jak arkady czy pergole, dzięki czemu koresponduje z otoczeniem. Publiczny, a zarazem kameralny charakter wnętrz urbanistycznych cechuje ludzka skala, sprzyjająca kreowaniu dobrej atmosfery i „życia między budynkami”.

Na razie nic nie wskazuje na to, by prace mogły się opóźnić. Tak więc należy się spodziewać, że w przyszłym roku wzdłuż ulicy Waszyngtona wyrosną nowe budynki zgodnie z koncepcją firmy JEMS Architekci.

Lokalizacja

Teren pomiędzy ulicami Waszyngtona i skwerem Kościuszki to bez wątpienia jedna z najbardziej prestiżowych i najważniejszych lokalizacji w Gdyni. Bezpośrednie sąsiedztwo nabrzeży z atrakcjami turystycznymi oraz szereg wydarzeń, które mają miejsce w najbliższym otoczeniu, sprawia, iż planowana zabudowa ma olbrzymi potencjał, aby stać się ważnym elementem ogólnodostępnej przestrzeni miasta.

Pierwszy etap wielofunkcyjnego kompleksu Gdynia Waterfront obejmuje budynek biurowy z nową siedzibą PKO Bank Polski oraz hotel - Courtyard by Marriott. Obiekt biurowy to 11-kondygnacyjny gmach, który oferuje 10 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Na parterze, wzdłuż ciągu dla pieszych łączącego Aleję Jana Pawła z budynkiem Sea Towers, funkcjonują kawiarnie i restauracje. Powierzchnia biurowa została zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Prace budowlane zakończono w połowie 2015 roku.

Projekt usytuowany jest przy Nabrzeżu Prezydenta w sąsiedztwie Skweru Kościuszki. Jest to najpopularniejszy bulwar spacerowy w mieście, gdzie w sezonie zacumowane są licznie jednostki pływające oraz znajduje się Oceanarium.

(hs za: vastint.eu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%