Zamknij
REKLAMA

PGNiG złożył do UOKiK zgłoszenie zamiaru koncentracji – połączenia PGNiG i PKN Orlen

20:00, 08.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W informacji zaznaczono, że złożony do Prezesa UOKiK wniosek jest elementem trwającego postępowania koncentracyjnego, w tym umowy o współpracy zawartej 12 maja 2021 r. pomiędzy Skarbem Państwa, PGNiG, PKN Orlen i Grupą Lotos, która doprecyzowała strukturę transakcji.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zgłosiło do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamiar koncentracji polegającej na połączeniu PGNiG i PKN Orlen w ramach tego procesu - podało w piątek PGNiG.

"W związku z materializacją obowiązku zgłoszenia zamiaru koncentracji przez łączących się przedsiębiorców, który wynika z przepisów obowiązującej ustawy, PGNiG zgłosił zamiar dokonania przedmiotowej koncentracji jako drugi uczestnik. Wniosek złożony przez PKN Orlen i wniosek PGNiG dotyczą tej samej koncentracji" - powiedział, cytowany w informacji, Prezes PGNiG Paweł Majewski

Szef PGNiG wyjaśnił, że zgłoszenie "nie prowadzi do zmiany przedmiotu postępowania zainicjowanego przez PKN Orlen, bowiem jest nim niezmiennie zgłoszenie zamiaru koncentracji pomiędzy PKN Orlen a PGNiG".

"Działamy zgodnie z zawartymi umowami, realizując intencje naszego wiodącego akcjonariusza, czyli Skarbu Państwa. Postępujemy tak, by ten proces mógł zostać przeprowadzony sprawnie i przy uwzględnieniu jednego z podstawowych celów, jakim jest zapewnienie niezakłóconej ciągłości działalności prowadzonej przez PGNiG, zarówno w trakcie procesu zmierzającego finalnie do połączenia spółek, jak również po dacie połączenia" - dodał Majewski.

Spółka zaznaczyła, że treść zgłoszenia wyznaczona jest obowiązującymi w tym zakresie przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz rozporządzeniami wykonawczymi. (PAP)

autor: Radosław Jankiewicz

rkj/ mmu/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%