Zamknij
REKLAMA

Przebudowa w Porcie Gdynia. Wojewoda podpisał umowę

19:07, 20.10.2021 | hs za: gdansk.uw.gov.pl/Port Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Przebudowa magazynu dla Granicznego Punktu Kontroli  w Gdyni z dofinansowaniem. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i przedstawiciele portu podpisał dziś umowę, w myśl której  Zarząd Morskiego Portu w Gdyni otrzyma z budżetu państwa 6 422 814,00 zł dotacji na przebudowę obiektu.

Umowa obejmuje finansowanie przebudowy części budynku magazynowego nr 25A Granicznego Punktu Kontroli w morskim przejściu granicznym w Gdyni.  Znajduje się on na terenie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni (BCT) w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia.

Umowę podpisali:

  • Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich
  • Wiceprezes zarządu, dyrektor ds. finansów i zarządzania finansami Maciej Bąk
  • Wiceprezes zarządu, dyrektor ds. infrastruktury i zarządzania majątkiem Kazimierz Koralewski

Przedsięwzięcie polega na przebudowie części budynku magazynowego nr 25A położonego na terenie Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni. Przebudowa obejmie dwie komory magazynowe.

W ramach przedsięwzięcia planuje się adaptację istniejącego budynku magazynowego na potrzeby Punktu Granicznej Kontroli obsługiwanego przez: Państwowy Graniczny Inspektorat Sanitarny, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku, Pomorski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Inwestycja realizowana na wniosek i w porozumieniu z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim, docelowo magazyn będzie pełnił funkcję granicznego stanowiska kontroli sanitarnej na terenie ZMPG S.A. Dla każdej inspekcji planowane są doki rozładowczo-załadowcze z uszczelnieniem bramowym z podnoszoną ruchomą rampą, chłodnie, zaplecze sanitarne i pomieszczenia do poboru i inspekcji próbek.

W listopadzie 2020 roku zakończono odbiór dokumentacji projektowej. Ogłoszono przetarg na wykonanie robót budowlanych. W lutym 2021 roku podpisano umowę z firmą PPH „VOYDAREX” na realizację robót. W marcu 2021 roku przekazano teren budowy. Do końca II kw. 2021 roku zakończono niezbędne rozbiórki, wykonano żelbetowe fundamenty oraz konstrukcje doków magazynowych i ścian oporowych.

Termin realizacji dokumentacji projektowej: 2019 – 2020.

Termin realizacji robót: I kw. – IV kw. 2021.

Koszt inwestycji: ok. 7,0 mln zł.

(hs za: gdansk.uw.gov.pl/Port Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%