Zamknij
REKLAMA

OPEC Gdynia z nowym prezesem

08:10, 01.12.2021 | hs za: UM Gdyni/fot. mat. prasowe OPEC
Skomentuj
REKLAMA

Podczas specjalnego posiedzenia rady nadzorczej Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej powołano nowego prezesa tej spółki. Został nim Wojciech Folejewski, były dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. Zastąpił on na tym stanowisku przechodzącego na zasłużoną emeryturę Janusza Różalskiego.

Nowy prezes OPEC-u zajmie wakat po Januszu Różalskim, który kierował spółką od października 2012 roku.

– Cieszę się, że właściciele spółki, czyli samorządowcy z Gdyni, Rumi i Wejherowa, obdarzyli mnie zaufaniem. Przejmuję zarządzanie spółką w szczególnym momencie, w szczycie pandemii, dlatego pragnę zapewnić wszystkich odbiorców ciepła OPEC, że ciągłość dostaw przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Weszliśmy w sezon zimowy. Teraz absolutnym priorytetem jest dla mnie dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników, aby mogli oni sprawnie działać i zaopatrywać naszych odbiorców w ciepło – mówi Wojciech Folejewski, nowy prezes OPEC-u.

Wojciech Folejewski to menedżer z wieloletnim doświadczeniem, który w ostatnich latach kierował poczynaniami Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. Od 2019 roku pełnił funkcję dyrektora gdyńskiej jednostki budżetowej, wcześniej – od 2017 roku – był jej wicedyrektorem. W Gdyni spełniał się zawodowo także jako pełnomocnik prezydenta do spraw przygotowania i wdrożenia reformy jednostek administrujących zasobem mieszkaniowym miasta. Był wówczas odpowiedzialny m.in. za reorganizację jednostek ABK i stworzenia dzisiejszego Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Gdyni.

Nowo powołany prezes OPEC karierę rozpoczynał jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku, pracując m.in. dla firm BAT i Netia. W swoim życiorysie zapisał także pracę na stanowisku dyrektora operacyjnego spółki PL.2012, uczestnicząc w latach 2008-2012 w przygotowaniach Polski do organizacji piłkarskiego Euro 2012. W 2014 roku był członkiem zarządu ds. realizacji inwestycji w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe. Pracował także dla Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Nowe wyzwania dla nowego prezesa

Warto przypomnieć, że w tym roku gdyński OPEC obchodzi okrągły jubileusz 60-lecia swojej działalności. Przed firmą szereg działań związanych z transformacją w branży energetycznej, ograniczaniem śladu węglowego i szukaniem alternatywnych możliwości produkcji ciepła. To jedne z najważniejszych wyzwań, które stoją przed Wojciechem Folejewskim w nowej roli.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z siedzibą w Gdyni to firma ze stuprocentowym kapitałem polskim, której właścicielami są Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz Gmina Miasta Gdyni, Gmina Miasta Wejherowa i Gmina Miasta Rumi. OPEC w nowoczesny, bezpieczny, niezawodny i przyjazny środowisku sposób zapewnia ciepło mieszkańcom Gdyni, Rumi i Wejherowa oraz części gminy Kosakowo.

Spółka obsługuje ponad 60 procent mieszkańców tych samorządów i pokrywa około 70 procent zapotrzebowania na energię cieplną. Poza bieżącą działalnością związaną z produkcją, dystrybucją i dostawą ciepła do budynków OPEC podejmuje też działania na rzecz lokalnych społeczności.

(hs za: UM Gdyni/fot. mat. prasowe OPEC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

komentarz dniakomentarz dnia

2 1

Takiemu to się powodzi. Raz miejskie ulice, raz miejskie ogrzewanie. Po prostu człowiek-pająk! 18:48, 01.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdamAdam

2 0

Bo trzeba wiedzieć kiedy przeskoczyć z kwiatka na kwiatek. Zwłaszcza, że estakada zaczyna się walić. 18:51, 01.12.2021


KronikarzKronikarz

1 2

Takiemu, to się powodzi! Od wójta Pcimia do prezesa Orlenu. 22:22, 01.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdamAdam

2 0

Był skutecznym i dobrym wójtem, jest takim samym prezesem Orlenu. Więc co ma piernik do wiatraka? A ten tutaj to czego już nie robił w życiu, oczywiście zawsze jako pan dyrektor i dupcia z tyłu, a w razie czego szybki skok na z góry upatrzone pozycje. 00:39, 02.12.2021


eks-perteks-pert

2 1

To żeby teraz ogrzewanie nie wysiadło 00:39, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%