Zamknij
REKLAMA

Wiecha na osiedlu w Gdyni. Sceneria Parkowa wkrótce gotowa

15:41, 18.01.2022 | hs za: Allcon
Skomentuj
REKLAMA

Trzypiętrowe budynki kameralnego osiedla w Gdyni osiągnęły już swoją maksymalną wysokość. W połowie stycznia przedstawiciele inwestora ALLCON symbolicznie zawiesili wiechę na jednym z nich. Osiedle będzie gotowe już w IV kwartale tego roku, łącznie powstanie 58 mieszkań oraz 9 lokali usługowych.

Sceneria natury w mieście

Nazwa projektu nawiązuje do bliskości Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Osiedle powstaje w dzielnicy Mały Kack, zaledwie 400 metrów od naturalnych terenów leśnych, idealnych na spacery i wyprawy rowerowe. Zielone otoczenie, a przy tym bogata infrastruktura i nowoczesna, rodzinna zabudowa sprawiają, że jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w Gdyni. W sąsiedztwie Scenerii Parkowej znajdują się: centrum handlowe, przedszkola, obiekty sportowe, restauracje, lokale usługowe oraz punkty opieki zdrowotnej.

Co ważne, osiedle jest świetnie skomunikowane z całym Trójmiastem. Bliskość ważnej gdyńskiej arterii komunikacyjnej (ulicy Wielkopolskiej), przystanków autobusowych i stacji PKM oraz szybki dojazd do Obwodnicy Trójmiasta sprawiają, że łatwo można dostać się stąd do każdego punktu metropolii. Do molo w Sopocie można stąd dojechać w 15 minut.

Osiedle o podwyższonym standardzie

Ważnym atutem Scenerii Parkowej jest też jej kameralność. Ograniczona liczba mieszkań oraz odpowiednie wkomponowanie dwóch, niskich budynków w otoczenie sprzyja poczuciu prywatności i spokoju.

- To oferta wyjątkowo limitowana, która będzie zrealizowana wyłącznie w ramach jednego etapu zapewnia Anna Maj, kierownik marketingu ALLCON. – Ilość zapytań na jej temat przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Klienci docenili fakt, że w Scenerii Parkowej kluczową rolę odgrywa jakość, a nie ilość. Ze względu na bardzo dobrą lokalizację, zaplanowane dla mieszkańców udogodnienia i szlachetne wykończenie, jest to zdecydowanie inwestycja o podwyższonym standardzie.

Charakterystyczne i eleganckie elewacje budynków Scenerii Parkowej będą wyróżniać się uszlachetnionymi detalami w postaci mineralnych płytek klinkierowych. ALLCON zadbał także o przestrzeń zieloną wokół inwestycji. Powstanie tu osiedlowy park z placem zabaw, urozmaicony drzewami i niską roślinnością ozdobną. Cały teren nieruchomości udekorują też donice z zielenią.

Wnętrza będą połączeniem miejskiego charakteru z szacunkiem do natury. Pojawi się w nich cegła, kolory szarości oraz głęboka zieleń. Ważną rolę odgrywa też oświetlenie. Złote i miedziane lampy umilą przestrzeń ciepłym światłem. Atutem Scenerii są też perfekcyjnie strefowane mieszkania. Te zlokalizowane na parterze będą wyróżniać się ponadstandardową wysokością ponad 3 metrów.

Udogodnienia i lokale na Parkowej

Ważnym elementem, uzupełniającym mieszkalną funkcję budynków Scenerii Parkowej, będzie też 9 lokali usługowych zlokalizowanych na parterze inwestycji z przeszklonymi witrynami od strony ulicy Parkowej. W strefie pomiędzy budynkami powstanie plac, który umożliwi właścicielom lokali gastronomicznych zorganizowanie latem ogródków z zewnętrznymi stolikami i parasolami. Będzie to idealny punkt sąsiedzkiej integracji i spotkań przy kawie lub lunchu.

W związku z miejskim charakterem, Sceneria Parkowa nie będzie ogrodzona, ale projektanci zadbali o szereg rozwiązań dbających o bezpieczeństwo mieszkańców. Zaprojektowano nocną iluminację zarówno budynków, jaki i całego terenu osiedlowego. Do wyłącznego korzystania przez mieszkańców oddana będzie strefa rekreacyjna na świeżym powietrzu. Osiedle zostanie wyposażone w podziemną halę garażową, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie na wózki i rowery.

Mieszkania gotowe za kilka miesięcy

W ofercie znajdują się jeszcze mieszkania od 2 do 5 pokoi, z metrażem od 43 do 112 m2. Na parterze dostępne będą przestronne ogródki od 50 do aż 230 m2. Ceny zaczynają się od 570 tysięcy złotych.

(hs za: Allcon)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%