Zamknij
REKLAMA

Portman S-TRIBE, czyli nowa lampa sceniczna prosto z Gdyni

21:18, 12.05.2022 | hs za: PPNT
Skomentuj
REKLAMA

Oświetlały koncerty Eda Sheerana, Johna Legenda, Dua Lipy, czy Stinga, a także programy The Voice, American Idol, X-Factor, Got Talent i wiele innych. Mowa o lampach stworzonych w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia przez Portman Lights – firmie produkującej oświetlenie sceniczne, która wprowadza na rynek swój nowy produkt.

Parkowa firma po ubiegłorocznej premierze modelu Mantis, w tym roku swoje portfolio poszerza o lampę S-TRIBE.

To projekt bazujący na mocnych źródłach LED, uzupełniony o autorskie rozwiązania. W nowej pozycji od Portman Lights znajduje się pięć mocnych źródeł głównych LED z emulacją halogena, które pracują w zakresie 1600-2900K, czyli dokładnie tak, jak halogen żarowy – na niskich wartościach są ciepłe, a na wysokich mocne i chłodniejsze. W płynny sposób odbywa się ich ściemnianie i rozjaśnianie, przypominając do złudzenia zachowanie źródła konwencjonalnego.

- Gościliśmy na targach Prolight+Sound 2022 we Frankfurcie, które uznawane są za jedne z największych w branży oświetlenia scenicznego na Świecie. Pokazaliśmy na nich premierowo nasz nowy produkt: S-TRIBE. Cieszy nas olbrzymi entuzjazm, z jakim został przyjęty. Każdego dnia mieliśmy sporo pracy opowiadając o nowym modelu. Po targach otrzymaliśmy mnóstwo zamówień z całego świata, dzięki czemu wiemy, że latem nasze nowe lampy zaświecą przy realizacji dużych produkcji telewizyjnych i koncertowych. – mówi Dominik Zimakowski współwłaściciel Portman Lights.

W lampie S-TRIBE zostały również wprowadzone liczne rozwiązania autorskie. Jednym z nich jest system Quick Joint System™, pozwalający na szybkie łączenie lamp ze sobą oraz akcesoriów, bez konieczności używania śrub. Kolejną unikatową funkcjonalnością jest opcja Autor Orientation™, która umożliwia automatycznie rozpoznanie orientacji lampy.

- Jeśli puścimy efekt na lampie od góry do dołu i obrócimy lampę do góry nogami, to efekt wciąż będzie odtwarzany od góry do dołu. Działa to dokładnie tak, jak wyświetlacz w smartfonach. Stanowi to znaczne ułatwienie przy programowniu lamp w większych strukturach. – wyjaśnia Dominik Zimakowski.

Lampy mają wysokość około 120 cm i 15 cm szerokości. Ich kształt jest nieregularny i umożliwia łączenie jej w większe struktury. Dzięki czemu można z nich budować długie linie, ściany, łamane krzywe, duże figury i wiele innych. Lampy możemy podwiesić na kracie od góry albo od tyłu.

S-TRIBE, podobnie jak inne modele Portman Lights produkowane są od sześciu lat w Polsce. Wszystkie posiadają opatentowane wzory przemysłowe.

(hs za: PPNT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%