Zamknij
REKLAMA

Buduj karierę dzięki programowi „30+ na start”

19:20, 27.05.2022 | hs za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

To szansa dla tych, którzy mają powyżej 30 lat i szukają pracy lub chcą poprawić swoją sytuację zawodową. Trwa trzeci etap programu „30+ na start”, który jest skierowany do mieszkańców Gdyni, Sopotu, Gdańska, a także powiatów puckiego i wejherowskiego. Do udziału w nim wciąż mogą się zgłaszać osoby bezrobotne.

Projekt „30+ na start” ma na celu aktywizację i rozwój zawodowy.

To odpowiedź na potrzeby problemy lokalnego rynku pracy. Ma on również zwiększyć efektywność podejmowanych działań za pomocą Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

– Aktywizacja zawodowa mieszkańców Gdyni jest dla nas bardzo ważna. Podjęcie pracy zarobkowej to szansa na samorealizację, rozwój osobisty i godne życie. Projekt „30+ na start” odpowiada właśnie na te potrzeby – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Projekt jest skierowany do osób powyżej 30. roku życia – zarówno bezrobotnych, jak i pracujących (zatrudnionych na podstawie umów krótkoterminowych lub umów cywilno-prawnych, których miesięczne zarobki nie przekraczają wysokości 120% minimalnego wynagrodzenia). Do udziału w nim mogą się zgłaszać mieszkańcy Gdyni, Sopotu, Gdańska, a także powiatów puckiego i wejherowskiego.

Uczestnicy programu mogą liczyć na pomoc w określeniu indywidualnej ścieżki zawodowej poprzez: wsparcie psychologiczno-doradcze, poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy oraz warsztaty z technik aktywnego poszukiwania pracy. Ponadto będą mogli zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe. A to dlatego, że przygotowano dla nich kursy i szkolenia, które mają podnieść i uzupełnić ich kompetencje zawodowe lub pozwolić na przekwalifikowanie się, a także staże dające możliwość nabycia i rozwoju praktycznych umiejętności.

Do tej pory z oferty przygotowanej w ramach trzeciego etapu projektu skorzystało 48 osób bezrobotnych (37 kobiet i 11 mężczyzn) oraz 21 osób pracujących (14 kobiet i 7 mężczyzn). Jednak chętni wciąż mogą się zgłaszać do programu. Zostało 17 miejsc dla osób bezrobotnych (11 mężczyzn i 6 kobiet), które mają niskie kwalifikacje lub są długotrwale bezrobotne, lub są osobami z niepełnosprawnością albo mają powyżej 50 lat. Dostępne jest także 1 miejsce dla pracującego mężczyzny.

Rekrutacja składa się z trzech etapów.

Pierwszy krok to złożenie formularza rekrutacyjnego wraz z załącznikami.

Dokumenty są dostępne na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Następnie komisja rekrutacyjna dokona oceny formalnej i merytorycznej zgłoszenia. Ostatni etap to rozmowa rekrutacyjna, podczas której aplikujący będą mieli okazję zaprezentować swoje motywacje i przedstawić predyspozycje zawodowe.

Szczegółowe informacje można uzyskać w biurze projektu, które znajduje się w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy ul. 10 Lutego 24 i działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 58 668 20 32 lub 58 668 20 30, e-mail: [email protected]

Całkowita wartość projektu to 1 513 333,42 zł. Jest on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w kwocie: 1 437 666,75 zł. „30+ na start” to projekt realizowany w partnerstwie z Biurem Projektów Europejskich Wojciecha Miłosza.

Projekt „30+ na start (III)” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa 5  - Zatrudnienie, Działanie 5.2 Aktywizacja zawodowa, Poddziałanie 5.2.1 Aktywizacja zawodowa – mechanizm ZIT, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa.

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%