Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla młodzieży — wsparciem dla polskiej ekonomii. Forum Wizja Rozwoju zaprasza na Targi Pracy [ZDJĘCIA]

14:30, 05.06.2022 | hs za: Forum WIzja Rozwoju/foto ohp.pl
Skomentuj
REKLAMA

Ochotnicze Hufce Pracy zapewniają młodzieży profesjonalne wsparcie o charakterze edukacyjno-wychowawczym, które przekłada się na uruchomienie jej ogromnego potencjału zawodowego. W tym roku OHP, wspólnie ze Związkiem Rzemiosła Polskiego, współorganizuje Targi Pracy towarzyszące piątej edycji Forum Wizja Rozwoju.

– Forum pokazuje, że każda grupa społeczna może stać się siłą napędową naszej ekonomii, dlatego tak intensywnie propaguje działania idące w kierunku wsparcia. Mamy już Srebrny Rynek, teraz czas na młodzież — zapowiada Małgorzata Zwiercan, inicjatorka konferencji. 

Celem OHP jest ochrona młodych ludzi przed marginalizacją poprzez zapewnienie im kwalifikacji zawodowych, wyrównania zaległości w nauce, uzyskania prawa jazdy czy odbycia kursów i szkoleń umożliwiających podjęcie aktywności zawodowej i społecznej. Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej Hufce realizują liczne projekty współfinansowane ze środków UE, takie jak „Gwarancje dla młodzieży” Erasmus+ czy Europejski Korpus Solidarności.

Lokalnie OHP angażują się w przedsięwzięcia organizowane przez poszczególne jednostki terenowe, w tym także w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.  

W latach 2004-2019 instytucja udzieliła wsparcia ponad 116 tysiącom młodych osób. Łączna wartość inicjatyw wyniosła 608 milionów zł. Realizowane przez OHP projekty UE zostały ocenione bardzo wysoko zarówno przez młodzież biorącą w nich udział, jak i przez niezależnych wizytatorów. 

— Działalność na rzecz młodzieży dotkniętej trudnościami to wielkie wyzwanie. To również niezwykle istotna misja mająca znaczny wpływ na stosunki społeczne w Polsce i stymulująca ekonomię. Dzięki OHP nasz rynek zasilają młodzi, wykwalifikowani pracownicy — mówi Małgorzata Zwiercan, Komendant Główny OHP i inicjatorka Forum Wizja Rozwoju — Badania społeczne jednoznacznie wskazują, że beneficjenci projektów OHP znacznie podwyższyli lub zmienili kwalifikacje zawodowe. Nastąpił u nich także wzrost kompetencji ogólnych oraz umiejętności społecznych w obszarze komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji.

Ochotnicze Hufce Pracy będą uczestniczyć w tegorocznej odsłonie Forum Wizja Rozwoju, a w udziale przypadnie im nowość w programie  — towarzyszące konferencji — Targi Pracy.  

— To będzie nie tylko ciekawe doświadczenie dla młodzieży, ale także bardzo ważny czynnik edukacyjno-wychowawczy, popularyzujący postawy prospołeczne i obywatelskie. V Forum pokazuje, że każda grupa społeczna może stać się siłą napędową naszej ekonomii, dlatego tak intensywnie propaguje działania idące w kierunku wsparcia. Mamy już Srebrny Rynek, czas na młodzież — dodaje Małgorzata Zwiercan.

Forum Wizja Rozwoju to największa konferencja gospodarcza w północnej Polsce. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się już 20–21 czerwca, w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. 

Partnerem Generalnym Forum Wizja Rozwoju jest PKN Orlen, Partnerem Strategicznym Bank Gospodarstw Krajowego. Partnerem Głównym jest Fundacja KGHM Polska Miedź SA, Totalizator Sportowy i Lotos. Partner+: PGNiG, Agencja Rozwoju Przemysłu, PKP PLK, PK S.A i Węglokoks.

Zadanie wspiera ENERGA Grupa Orlen w ramach Strategii CSR Grupy ENERGA

Więcej o działaniach OHP: https://www.ohp.pl/

(hs za: Forum WIzja Rozwoju/foto ohp.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%