Zamknij

Gdańsk: 23 samoloty nie wylądowały na lotnisku

12.07, 11.09.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Od piątku do sobotniego poranka w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy nie wylądowały 23 samoloty. Jak przekazała rzeczniczka portu Agnieszka Michajłow nad lotniskiem była mgła i doszło do usterki jednego z elementów systemu ILS.

Od piątku do soboty odwołano 23 samoloty, które miały wylądować na pasie gdańskiego lotniska. Powodem jest awaria systemu nawigacyjnego ILS i warunki atmosferyczne.

System ILS to radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności.

Usterkę, która została zauważona w trakcie mgły, naprawiają pracownicy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Rzeczniczka lotniska przekazała, że samoloty, które nie wylądowały na gdańskim lotnisku zostały przekierowane do innych portów lotniczych.

Od sobotniego poranka samoloty lądują na gdańskim lotnisku. Ale niewykluczone, że jeżeli usterka nie zostanie naprawiona i pojawi się mgła, samoloty znów będą przekierowywane.

3 miliony pasażerów

Wynik iście imponujący. Lotnisku podaje informacje o ogromnej ilości pasażerów już obsłużonych w tym roku. Awaria urządzeń nie wpłynie raczej na zmiany w wyborach osób korzystających z lotów do Gdańska.

Gdańskie Lotnisko informuje:

"Trzy milionowego pasażera obsłużyliśmy 3 września na rejsie Ryanair Sun do tureckiej Antalii. Podczas wakacji, czyli w lipcu i sierpniu tego roku obsłużyliśmy prawie milion 115 tysięcy pasażerów.

Dla porównania w wakacje 2019 roku, rekordowego dla naszego lotniska, było tylko o jeden procent więcej pasażerów. 

Przypomnijmy, że za nami lipiec wszechczasów, czyli najlepszy lipiec i najlepszy miesiąc w historii lotniska, kiedy gościło u nas prawie 565 tysięcy pasażerów. Za nami też bardzo dobry sierpień 2022 z liczbą prawie 547 tysięcy podróżnych, o połowę więcej niż w roku 2021, a tylko o ponad 2,5% mniej niż w rekordowym 2019 roku."

(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ ok/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%