Zamknij
REKLAMA

Jesienne inwestycje czekają na zainteresowanych

11.23, 14.11.2022 hs za: UM Gdyni Aktualizacja: 11.25, 14.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze przed końcem listopada zainteresowani inwestorzy będą mogli stanąć do przetargu o zakup nieruchomości należących do miasta. W ofercie znajdzie się łącznie pięć gruntów w rożnych dzielnicach, które można wykorzystać na potrzeby zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

Planujesz zainwestowanie większej kwoty? Niezmiennie jedną z najlepszych opcji będzie ulokowanie środków w nieruchomościach. Na przykład w Gdyni, gdzie jesienią, pod koniec listopada miasto planuje zorganizować przetarg i poszukać w ten sposób nabywców na łącznie pięć lokalizacji figurujących w miejskich zasobach nieruchomości.

Dlaczego warto rozważyć kupno działki w przetargu organizowanym przez samorząd?

To jasno określone reguły postępowania, rzetelna wycena wartości gruntu i pełna transparentność co do jego sytuacji prawnej. Tak jak w przypadku wcześniejszych postępowań na zasadzie przetargu ustnego nieograniczonego, wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem wpłacić wymagane wadium i przystąpić do licytacji, a nowym nabywcą zostanie autor najwyższej propozycji.

Pięć możliwości dla przyszłych inwestorów

Najbliższa okazja dokładnie 24 listopada o godzinie 12:00. Wówczas potencjalni inwestorzy będą mogli postarać się o zakup jednej (lub więcej) z pięciu nieruchomości w różnych dzielnicach Gdyni: na Pogórzu, Oksywiu, Dąbrowie lub w Chyloni.

Tym razem pod przysłowiowy „młotek" trafiają grunty o powierzchniach nieprzekraczających w każdym przypadku 1000 metrów kwadratowych, jednak dające możliwość inwestycji w budowę obiektów o określonych funkcjach.Spośród nich cztery lokalizacje umożliwiają postawienie w przyszłości zabudowań o charakterze mieszkalnym, a łącznie trzy – zabudowań usługowych, które mogą być np. lokalizacją pod istniejącą lub planowaną działalność gospodarczą.Poniżej ogólne informacje o nieruchomościach będących obiektem przetargu zaplanowanego na 24 listopada 2022 roku:

ul. Nowodworskiego 10 (Chylonia) – teren o powierzchni 400 metrów kwadratowych, cena wywoławcza 220 tys. złotych, wadium 22 tys. złotych, teren zabudowany substandardowym budynkiem w złym stanie technicznym, ogrodzony, o regularnym kształcie prostokąta, płaski, z nieurządzoną zielenią, dojazd drogą o betonowej nawierzchni, media dostępne w przyległych ulicach, możliwy przebieg sieci technicznych niewidocznych na mapie zasadniczej, w sąsiedztwie zabudowa jednorodzinna, parking oraz tory i przystanek SKM, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną w budynkach zawierających do 4 mieszkań oraz zabudowę usługową

ul. Żeliwna 38A (Pogórze) – teren o powierzchni 652 metrów kwadratowych, cena wywoławcza 215 tys. złotych (+23% VAT), wadium 21,5 tys. złotych, teren niezabudowany, o kształcie zbliżonym do prostokąta, porośnięty nieurządzoną zielenią, przez środek działki przebiega ogrodzenie, media dostępne w przyległej ulicy, możliwy przebieg sieci technicznych niewidocznych na mapie zasadniczej, dojazd drogą asfaltową, w sąsiedztwie zabudowania jedno- i wielorodzinne, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę mieszkaniową w formie jednorodzinnej wolnostojącej lub bliźniaczej

ul. Żeliwna 40A (Pogórze) – teren złożony z dwóch sąsiednich działek o łącznej powierzchni 583 metrów kwadratowych, cena wywoławcza 190 tys. złotych (+23% VAT), wadium 19 tys. złotych, teren niezabudowany, o regularnym kształcie prostokąta, z nieurządzoną zielenią, przez nieruchomość przebiega podziemna sieć elektroenergetyczna, media dostępne w przyległych ulicach, możliwy przebieg sieci technicznych niewidocznych na mapie zasadniczej, dojazd drogą asfaltową, w sąsiedztwie domy jednorodzinne i budynki wielorodzinne, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę jednorodzinną wolnostojącą i bliźniaczą

ul. Knyszyńska 3 (Oksywie) – teren złożony z trzech sąsiednich działek o łącznej powierzchni 743 metrów kwadratowych, cena wywoławcza 370 tys. złotych (+23% VAT), wadium 37 tys. złotych, nieruchomość ogrodzona, o regularnym, płaskim kształcie, zabudowana dwukondygnacyjnym budynkiem gospodarczym w złym stanie technicznym, media w zasięgu, w sąsiedztwie domy wielorodzinne, zabudowa usługowe, garaże i tereny niezabudowane, nabywca będzie zobowiązany do ustanowienia nieodpłatnej służebności przejazdu i przechodu na rzecz sąsiednich garaży, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę usługową lub tereny urządzeń komunikacji samochodowej

ul. Kolonia 45C (Dąbrowa) – teren o powierzchni 846 metrów kwadratowych, cena wywoławcza 400 tys. złotych (+23% VAT), wadium 40 tys. złotych, nieruchomość niezabudowana, o nieregularnym kształcie zbliżonym do rombu, przez teren działki przebiega podziemna sieć telekomunikacyjna oraz napowietrzna sieć elektroenergetyczna wraz ze słupem, w sąsiedztwie sieć gazowa, rozwidlenie dróg i domy jednorodzinne wolnostojące, możliwy przebieg sieci technicznych niewidocznych na mapie zasadniczej, dojazd drogą z płyt betonowych, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę jednorodzinną wolnostojącą lub usługową

Dopełnij formalności i zainwestuj

Jak wziąć udział w postępowaniu? Wystarczy w porę dopełnić niezbędnych formalności, które dokładnie określono w regulaminie przetargu. Pierwsza z nich to wpłata wadium, czyli 10% wartości ceny wywoławczej wybranej nieruchomości, które trzeba przelać na odpowiednie konto Urzędu Miasta Gdyni – najpóźniej do poniedziałku, 21 listopada. Gdy tak się stanie, oferent musi stawić się 24 listopada o godzinie 12:00 na przetargu.

To przetarg ustny nieograniczony, więc przyjmie formę licytacji – gdy zakupem danej nieruchomości będzie zainteresowanych więcej oferentów, wygra ten, kto w toku licytacji zaoferuje najwyższą cenę. Zwycięzcy będą mieć maksymalnie 21 dni na uiszczenie całości wylicytowanej kwoty.

Więcej informacji dotyczących każdej z nieruchomości będących obiektem przetargu – w tym orientacyjne mapy, numery ksiąg wieczystych i podstawowe informacje oraz dane kontaktowe do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM Gdyni – na stronie www.investgdynia.pl, na podstronie poświęconej listopadowemu postępowaniu.

(hs za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%