Zamknij
REKLAMA

Seniorzy Seahawks Gdynia rezygnują z ekstraklasy

10:03, 11.02.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz za: Seahawks Gdynia
REKLAMA
Skomentuj

- Dziś dotarła do mnie wiadomość o nieprzystąpieniu do rozgrywek 2020 klubu Seahawks Gdynia. Klub po zmianach organizacyjnych borykał się z wieloma problemami... Nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość, co złamało mi serce... - napisał na swoim FB Michał Radelicki, przez ostatnie kilka lat współtwórca sukcesów Seahawks Gdynia.

Kolejna gdyńska drużyna ekstraklasy znika  z boiska...

- Miałem przyjemność uczestniczyć w największych sukcesach tego klubu, poznać wspaniałych ludzi, zawodników, trenerów, wolontariuszy, działaczy i naszych boiskowych oponentów... - dodaje M. Radelicki. - Nie mi oceniać, dlaczego tak się stało i co się stało, ale mam nadzieje, że klub jeszcze się odrodzi i wróci na szczyt, bo odchodzi jako jeden z najbardziej utytułowanych klubów Futbolu Amerykańskiego w Historii Polski.

"Z przykrością informujemy, że Zawodnicy Seahawks Gdynia w dniu 08/02/2020 przekazali przedstawicielom Stowarzyszenia informacje o rezygnacji z uczestnictwie w rozgrywkach LFA1 w sezonie 2020 organizowanych przez Ligę Futbolu Amerykańskiego ze względów organizacyjno-sportowych." - czytamy w oświadczeniu.

W sieci pojawiło się wiele komentarzy, o to niektóre z nich:

"Koniec końców zawodników szkoda najbardziej."

"Tyle pięknych spotkań i tyle emocji z Wami zagraliśmy a teraz pustka?"

"Mój ulubiony zespół. Ale ktoś ewidentnie "dał ciała". Gdzie juniorzy? Gdzie praca w klubie? Co teraz będzie z juniorami i seniorami? Kibice i zawodnicy zostali zostawieni sami sobie. gdzie mają szukać klubu? Sorry, ale krew mnie zalewa na taką dziecinadę."

"Nie chcę wierzyć, że mój ulubiony zespół (nie jestem z Gdyni) nie będzie reprezentowany na boiskach. Przykre to niestety i chwała chłopakom za wiele lat bezinteresownej gry w barwach jastrzębi."

"Ogromnie mi przykro, tak czekałam na nowy sezon. Czasy są trudne, ale mam nadzieję, że wrócicie do swoich wiernych kibiców" 

Wczoraj, 10 lutego klub rozpoczął reorganizację...

Musimy pożegnać się więc ze wspaniałymi widowiskami, których niejednokrotnie byliśmy świadkami. Drużyna Seahawks Gdynia miała swoich wiernych kibiców, na dobre i na złe. Miała również wyniki! Przypomnijmy:

SUKCESY:
Seniorzy:
2018 – wicemistrzostwo CEFL Cup
2017 – wicemistrzostwo Polski
2016 – wicemistrzostwo Polski
2015 – mistrzostwo Polski
2015 – wicemistrzostwo PLFA I (Skład B)
2014 – mistrzostwo Polski
2014 – wicemistrzostwo PLFA II (Skład B)
2013 – półfinał Topligi
2013 – półfinał PLFA II (Skład B)
2012 – mistrzostwo Polski
2012 – mistrzostwo PLFA 8 (Skład B)
2011 – półfinał
2010 – półfinał
2008 – wicemistrzostwo Polski
2006 – wicemistrzostwo Polski

Juniorzy:
2015 – 4. miejsce w PLFA J-11

Pierwsze treningi Seahawks odbyły się w październiku 2005 roku na stadionie MOSiR w Redzie. W marcu 2006 treningi przeniesiono na stadion w Gdańsku i w Sopocie. Jastrzębie są jedną z czterech drużyn, które wystąpiły w inauguracyjnych rozgrywkach ligowych w Polsce w październiku 2006 roku, kończąc je z tytułem wicemistrzowskim. Od marca 2008 drużyna grała i trenowała na boisku Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 244. W 2011 roku klub przeniósł się do Gdyni, gdzie gra i trenuje na Narodowym Stadionie Rugby przy ul. Kazimierza Górskiego. Wówczas drużyna została przemianowana z Pomorze Seahawks na Seahawks Gdynia. Od roku 2018 Jastrzębie rywalizują w Lidze Futbolu Amerykańskiego, premierowy sezon kończąc na etapie półfinału, przegranego z późniejszym mistrzem Polski, Lowlanders Białystok (porażka 16:33).

Wcześnie Seahawksi spotkali się na Superbowl Party

Superbowl Party to czas podsumowań zeszłorocznego sezonu oraz okazja do wyróżnienia i wręczenia nagród najlepszym zawodnikom! Za sezon 2019 nagrody otrzymali:

1. MVP Team - Piotr Rudnicki
2. MVP Defense - Arek Cieślok
3. MVP Offense - Jakub Mazan
4. MVP Special Team - Jakub Mazan
5. Most Improved Player - Piotr Rudnicki
6. Rookie of the year - Grzegorz Piotrowski

Szczególne gratulacje dla Zwycięzców, a także wszystkich zawodników Seahawks Gdynia za ducha walki i serce sportowca na każdym meczu sezonu 2019!

Podczas tegorocznego SuperBowl Party wyróżniono również Juniorów, którzy w sezonie 2019 wraz z zawodnikami WENGLORZ AZS UWM Olsztyn Lakers wykazali się ogromną wytrwałością i zaangażowaniem, dzięki czemu doszli aż do fazy Play-off JLFA.
Bartosz Gnoza
Natan Pawlica
Mikołaj Narewski
Michał Golicki
Damian Owsianko
Sebastian Ściebur
Mikołaj Żurek
Łukasz Chojnacki
Mieszko Wołyński
Nikodem Plata

Podziękowano również trenerowi Juniorów Arkadiuszowi Cieślokowi, który zaszczepił w Juniorach jeszcze większą pasję do futbolu i spowodował duży rozwój sportowy u młodych zawodników. Specjalne wyróżnienia otrzymały Beata Góralska, Agata Lipińska oraz Kornelia Góralska, które wykazały się dużym zaangażowaniem w sprawach organizacyjnych drużyny Juniorskiej. 

 

(Mariusz Sieraczkiewicz za: Seahawks Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone