Zamknij

Emocjonalny rollercoaster w Tczewie!

08:46, 13.02.2020 | hs za: SPR
Skomentuj

Juniorki młodsze SPR Gdynia pomimo jednobramkowej porażki 32:31 (16:16) z Samborem Tczew zasługują na wyróżnienie za niezwykle ambitną postawę.

Było to bardzo ważne starcie dwóch zespołów, które rywalizują o awans do rozgrywek centralnych. W pierwszym meczu gdynianki odniosły siedmiobramkowe zwycięstwo. W dzisiejszym rewanżu celem bardzo zmotywowanej tczewskiej drużyny była wygrana większą różnicą bramek. Spotkanie lepiej rozpoczęły nasze dziewczyny, które w 23 minucie prowadziły 9:13, jednak do przerwy gospodynie zdążyły odrobić straty doprowadzając do remisu 16:16. W drugiej połowie do głosu doszły tczewianki, które systematycznie zaczęły zwiększać przewagę. W 43 minucie powiało grozą gdy tczewski zespol prawie odrobił straty z pierwszego meczu przy stanie 26:20. Na szczęście rotacje w składzie przyniosły zamierzony efekt. Dziewczyny zaczęły w szybkim tempie odrabiać straty doprowadzając w 57 minucie do remisu 30:30. Końcówka okazała się szczęśliwsza dla miejscowych, choć nasze zawodniczki miały sposobność do wyrównania. Zabrakło, jak w takich przypadkach bywa, trochę szczęścia.

Mimo porażki należy wyróżnić cały zespół za charakter i niesamowitą wolę walki do końca spotkania.

Pacholczyk - Dobek 7, Dolepa, Szwonka 6 (2), Glaza 3, Bąkowska 8 (6), Powarzyńska 2, Zegarlicka 1, Sikorska, Gierasimow, Graban, Krynicka 1, Miklikowska, Michalak, Konieczna, Gromek 2.