Zamknij

Kadetki GAS zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

13:00, 23.02.2020 | hs za: GAS
Skomentuj

Finały Mistrzostw Województwa w piłce siatkowej Kadetek rozpoczęły się w Walentynki w Hali Sportowej SP 44 w Gdyni. Turniej trwał do 16 lutego. Może na miłość nie było co liczyć, ale emocji sportowych na pewno nie zabrakło.

Poziom gry, umiejętność grupowej pracy na boisku i słuchanie trenera, to przy własnej determinacji bardzo dobre cechy kadetek Gdyńskiej Akademii Siatkówki. Kilka lat ciężkiej szkoleniowej pracy ekipy trenerskiej daje wspaniałe efekty. GAS to jeden z najlepszych klubów sportowych w Gdyni. Jak tak dalej pójdzie to nie zdążymy się obejrzeć i będziemy mieli w mieście z morza i marzeń ekstraklasę żeńskiej siatkówki. Byle tylko sponsorzy dopisali i nikt nie przeszkadzał.

Mistrzostwa województwa kadetek rozegrane w SP 44 pokazały jednoznacznie, że zwycięstwo to nie przypadek.

Pierwszy dla nas!

W meczu otwierającym Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w piłce siatkowej kadetek gdynianki wygrały ze Stężycą w 4 setach!

Brawo drużyna!

GAS - GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:1

(25:17, 23:25, 25:13, 25:15)

Kadetki dają radę!

Jak burza szła dalej drużyna kadetek w Turnieju Mistrzostw Pomorza. Po zwycięskich 4 setach ze Stężycą po fantastycznej walce obu ekip i bardzo zaciętym spotkaniu wygrywamy z Treflem Gdańsk w trzech partiach!

Braaawooooooo!

- Jak zwykle na medal spisali się nasi kibice. Z takim wsparciem gra się jak z nut! - podsumowuje trener Przemek Surażyński.

GAS - AS Trefl Gdańsk 3:0

(26:24, 25:22, 25:21)

- Przy takim układzie pierwszego spotkania do mistrzowskiego tytułu potrzebowaliśmy zaledwie zwycięskiego seta, przez co bardzo nerwowo rozpoczęliśmy mecz. Gedanistki bardzo wysoko zawiesiły nam poprzeczkę wygrywając pierwszą partię. Na całe szczęście byliśmy w stanie uspokoić nerwy i wygrać dwie kolejne odsłony! - opowiada P. Surażyński. - Niestety czwarty i piąty set były bardzo zacięte, w nasze szeregi wkradło się sporo nerwów, a obie partie padły łupem gdańszczanek.

GAS - Gedania Gdańsk 2:3

I w końcu, całkowicie zasłużenie okazał się, że kadetki Gdyńskiej Akademii Siatkówki zostały Mistrzyniami Pomorza.

Klasyfikacja turnieju:

Złoto - GAS

Srebro - Niebiesko na białym pisane – AS Trefl Gdańsk

Brąz - KS Wieżyca 2011 Stężyca

4 miejsce - Gedania Gdańsk

Brawa dla wszystkich ekip!

Szkoda porażki w ostatnim meczu, ale serce zostawione na boisku i walka do ostatniej piłki nam to w pełni rekompensuje! Dziewczyny jesteście wielkie, jesteście Mistrzami!!!

Trener: Przemysław Surażyński

- Gratulujemy i zarazem dziękujemy rodzicom, którzy są najlepszymi kibicami jakich mogliśmy sobie wymarzyć! - dodaje trener Przemek. - Wielkie podziękowania kierujemy również w kierunku UKS Reda Ciechocino.

W środę, 19 lutego odbyło się losowania grup ćwierćfianałowych. Kadetki trafiły do grupy V i Turniej 1/4MP zagrają... u siebie!

Wszystkich kibiców już teraz prosimy o rezerwacje terminu 27.02-01.03.

Razem walczymy o Półfinał!

* * *

W weekend grały też „dwójki” oraz „trójki”?!

W rozgrywkach z cyklu Kinder Joy of Moving 2020 udział wzięły najmłodsze zawodniczki Gdyńskiej Akademii Siatkówki.

Sobota minęła pod znakiem rywalizacji „dwójek”, w których awans z grupy wywalczyła jedna nasza para ostatecznie kończąc rywalizację na miejscach 19-24.
W niedzielę w kategorii „trójek” dziewczyny zajęły 5 oraz 14 miejsce.

Gratulujemy sportowej postawy i niecierpliwie wyczekujemy kolejnych turniejów! Brawo!

(hs za: GAS )