Zamknij
REKLAMA

XXV Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana

13:33, 23.02.2020 | hs za: KL Gdynia/foto Kasia Data Złoch
REKLAMA
Skomentuj

Festiwal poświęcony pamięci wybitnego Trenera Skoku o Tyczce - Walentego Wejmana! 
A sezon Halowy trwa w pełni, zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” ze startu na start osiągają co raz lepsze rezultaty. Dominującą konkurencją  ze świetnymi wynikami jest skok o tyczce.

Podczas Halowych Mistrzostw Okręgu U18 i U20 województwa Pomorskiego brązowy medal z wyrównanym rekordem życiowym osiągnął Jakub Żmich skacząc 3.90m. Tydzień później ten sam zawodnik w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, także rozgrywanych w Toruniu – poprawił rekord życiowy o 5cm i uplasował się na 5 miejscu w Polsce! Cenne rezultaty na Mistrzostwach Okręgu odnotowali także nasi młodzicy, Konrad Złoch (2008), przekroczył granice 3m – tyle właśnie od teraz wynosi jego rekord życiowy. Julia Torlińska wyrównała rekord życiowy skacząc 2.70m. W biegach przez płotki kolejne rekordy życiowe zanotowały Olga Skolasińska (2005), która w biegu na 60m ppł ustanowiła życiówkę na poziomie 9.44, niewiele wolniej pobiegła Aleksandra Starzyńska-Orłowska – 9.60s! Obie dziewczyny plasują się bardzo wysoko w tabelach ogólnopolskich. W biegu męskim Olaf Piotrowski wracający po chorobie zbliżył się do rekordu życiowego i przebiegł ten sam dystans w bardzo dobrym czasie 9.53 natomiast w biegu na 200m uzyskał rekord życiowy 26.84s!

Podczas tego samego mitingu w biegu na 200m kobiet nasze zawodniczki zbliżyły się do swoich rekordów życiowych: Rozalia Więcek przebiegła dystans 200m w czasie 29,83s(rekord życiowy 29,62) Natalia Andrzejczyk ustanowiła rekord życiowy 29,98s! Jakub Ragan w pchnięciu kulą sezon halowy zakończył także ze rekordem życiowym na poziomie 11,06m! Agnieszka Kaszuba w co raz lepszej formie, 15 lutego podczas mitingu kontrolnego w Spale skoczyła 4.20m co jest wyrównaniem jej rekordu życiowego.

Natomiast w dniu wczorajszym podczas konkursu skoku o tyczce w Toruniu w dniu 22.02 – po dwóch latach Agnieszka poprawiła rekord życiowy w skoku o tyczce i stała się liderką tabel w Polsce!

Agnieszka ma przed sobą jeszcze dwa ważne starty, najbliższy już we wtorek w Netto Arenie w Toruniu oraz w sobotę walka o obronę tytułu Mistrzyni Polski Seniorek.

Trzymamy Kciuki i powoli zapraszamy na XXV Festiwal Skoku o Tyczce im. Walenetego Wejmana, który już 25 kwietnia!

(hs za: KL Gdynia/foto Kasia Data Złoch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone