Zamknij

Judocy z Galeona na turnieju w Ostrawie, a Dmitrij Janczylik zdobył złoto w Trzebnicy

23:26, 24.03.2020 | hs za: Galeon Gdynia
Skomentuj

Dmitrij Janczylik – zawodnik Galeona Gdynia uczestniczył w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Judo w Trzebicy. Stoczył trzy walki w drodze do finału. Wszystkie zakończone przed czasem.

W pierwszej pokonał zawodnika z Oleśnicy, w drugiej z Gdańska, a w walce półfinałowej pokonał zawodnika z AWF Warszawa. W finale wygrał bezapelacyjnie z Karolem Jewtuchem z poznańskiej Olimpii wygrywając przez wazarii. Był to pierwszy i bardzo udany udział Dmitrija w nowej kategorii do 90 kg.

* * *

Silna i liczna reprezentacja zawodników Galeona Judo Gdynia uczestniczyła w turnieju Ostrava Open 2020 (Czechy).
W turnieju w ciągu dwóch dni wzięło udział prawie 2 tysiące zawodników z kilkunastu krajów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Warto podkreślić, że dla ekipy z Czech jest to turniej rankingowy stąd do Ostravy zjechała się cała czołówka czeskich zawodników. W średnich kategoriach wagowych startowało ponad 60 (!) zawodników.
Nasi reprezentanci stoczyli mnóstwo zaciętych pojedynków na wysokim poziomie sportowym co na pewno zaprocentuje w przyszłości.