Zamknij
REKLAMA

A co z basenami? Pływacy weszli na boiska

12:01, 22.05.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto UKS 7
Skomentuj
REKLAMA

O otwarcie basenów apelują instruktorzy, trenerzy, zawodnicy klubów pływacki i ich rodzice. Póki co, kryte baseny (odkryte również) nie znalazły się wśród obiektów sportowych, które w ramach odmrażania sportu są udostępniane.

Większość dyscyplin sportowych już może wrócić do swoich treningów. Oczywiście w rygorze wyznaczonym przez rząd, tak by bezpiecznie trenować i przygotowywać się do kolejnych zawodów. Jednak nie wszystkie dyscypliny cieszą się z powrotu do trenowania.

Działające w Gdyni kluby pływackie muszą zadowolić się boiskami zewnętrznymi. Niektórzy pływacy wpadli na pomysł pływania w otwartych akwenach. Dużą popularnością cieszy się jeziora Zawiat w Bieszkowicach. Można tam spotkać Ignacego Ołownię z UKS 7 i Emilię Tofil z Klubu Sportowego Delfin.

Młodzi pływacy z utęsknieniem czekają na wejście do basenu. Jednak Ministerstwo Sportu informuje, że "w chwili obecnej nie ma takiej możliwości. W kolejnych etapach rozważane jest umożliwienie korzystania między innymi z pływalni. Terminy realizacji poszczególnych etapów są uzależnione od sytuacji epidemicznej".

Otwarcie basenów jest również bardzo ważne dla rodziców najmłodszych adeptów pływania, którzy dopiero poznają tajniki przebywania w wodzie. W Gdyni i okolicach działa wiele szkółek pływackich, które przygotowują dzieci do kontaktów z wodą. Przed wakacjami to bardzo ważne.

Ponowne otwarcie basenów, a także ścianek wspinaczkowych, klubów tanecznych, siłowni, klubów fitness, parków trampolin itp. nastąpi w czwartym etapie odmrażania sportu - daty póki co nie podano.

 

Na zdjęciu zawodnicy UKS 7 podczas treningu na powietrzu

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto UKS 7)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA