Zamknij
REKLAMA

Wakacje pełne transferów. Rocznik 2007 na obozie w Bydgoszczy

22:34, 27.07.2020 | hs za: AP Bałtyk Gdynia/foto AP BG 2007
Skomentuj
REKLAMA

Obóz Piłkarski rocznika 2007 Akademii Piłkarskiej Bałtyku Gdynia - 2020 LATO Bydgoszcz w nowym i powiększonym składzie.  Bierze w nim udział 40 zawodników, choć na obóz ruszyło 33 chłopców z rocznika i jak widać mega szczęśliwi i zadowoleni. Kadra szkoleniowa - Kamil Bieniaszewski i Karol Plutowski.

Trwające od 1 lipca okienko transferowe będzie rekordowe dla klubu. Do Bałtyku AP łącznie może przenieść się nawet 40 młodych piłkarzy. 

Już w tej chwili liczba zawodników trenujących w akademii przekroczyła 250, a to, oczywiście, to rekord, jeśli liczyć od wyodrębnienia AP w 2013 r. Nie tak dawno granica dwóch setek wydawała się nam odległa.Jeszcze w ostatnim dniu czerwca ustaliliśmy z AP KP Gdynia warunki definitywnego przejścia kwintetu: Miłosz Ćwikła, Aleksander Drozdowicz, Kamil Formella, Bartosz Lupa i Bartłomiej Małyszczycki. Dotąd wymienieni zawodnicy byli wypożyczeni. W nowym sezonie będą stanowić o sile teamu U-18. Podobnie jak kolejny przedstawiciel rocznika 2003 Marek Jaryczewski, którego wypożyczenie z Lechii Zielona Góra przedłużono o 12 miesięcy. 

Z AP KP do Bałtyku przeniósł się także Krzysztof Pączek (2005). Utalentowany golkiper, od sezonu 2018/19 regularnie broniący na poziomie lig pomorskich, wzmocni team U-17. Skoro mowa o roczniku 2005, po czterech latach wraca do Bałtyku - z GAP Dąbrowa - Błażej Klawikowski, natomiast z Korony Żelistrzewo przybyli Marcel Muller i Aron Szczygielski. Marek Marciniak będzie mógł też skorzystać z umiejętności starszego o rok Przemysława Andrasza, którego wypożyczyliśmy z Lechii Gdańsk oraz - mamy taką nadzieję (rozmowy z klubem trwają) - jego brata bliźniaka Grzegorza, który ostatnio bronił barw AS Pomorze. Na opóźniony przez wirusa COVID-19 debiut w biało-niebieskiej koszulce czeka Dawida Laga (2004), pozyskany w marcu z Korony Żelistrzewo. 

Sporo przetasowań w drużynie 2006. Artur Domeracki pożegnał odchodzących do UKS SMS Łódź Oskara Zapaśnika oraz Olgierda i Oliwiera Heweltów, a przywitał Jana Czukiewicza (Gedania) i Mateusza Domańskiego, który w AP KP występował w starszym zespole. Przed wiosną i wybuchem pandemii - przez co wciąż czeka na debiut - dołączył do nas bramkarz Maksymilian Izdebski z Arki. Nie inaczej Jakub Wyszomierski (2007), który wrócił do Bałtyku po półtorarocznym okresie wypożyczenia do AP KP, gdzie rywalizował w starszym towarzystwie (głównie z przeciwnikami o dwa lata starszymi). 

Pozostałe pewne już przejścia do Bałtyku: r.2008 - Adam Michalak (AS Pomorze), Dorian Łakomski (AP KP), Mateusz Frolików i Oskar Reszel (SI Arka Gdynia), Alan Jarzębski i Michał Perlak (Ejsmond Club) oraz Iwo Bojarski (niezrzeszony); 2009 - Michał Mirowski (Kamionka Sopot), Szymon Kleszczyński i Sebastian Nowak (SI Arka), Adam i Adrian Sękowie (Iskra) oraz niezrzeszeni Antoni Luty i Jan Witczak. 

"Przed startem nowego sezonu powinniśmy poinformować o kolejnych nowych bałtykowcach. Ich duża liczba to przede wszystkim zasługa pracy trenerów AP. Właśnie jakością szkolenia - a pracujemy nad nią nieprzerwanie - pragniemy przyciągać młodych ludzi do klubu." - mówią działacze Akademii.

(hs za: AP Bałtyk Gdynia/foto AP BG 2007)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST