Zamknij
REKLAMA

Lekkoatleci wracają z medalami i rekordami Polski, a w Gdyni stadionu nadal nie ma. Za to w Gdańsku dało się

15:45, 15.09.2020 | hs za: gdansk.pl/Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Skomentuj
REKLAMA

Młodzi gdyńscy lekkoatleci z roku na rok odnoszą coraz więcej sukcesów. Jest to efekt pracy kadry szkoleniowej klubów działających w Gdyni i determinacji zawodników. I to wszystko bez stadionu lekkoatletycznego. A co by było, gdyby taki stadion wreszcie został zbudowany?

Lekkoatleci mają jedynie hale do uprawiania lekkiej atletyki, oczywiście w miniaturowych warunkach, mocno ograniczających ilościowo.

Mówienie, że władze Gdyni są przychylne uprawianiu sportu przez dzieci i młodzież to potężna nadinterpretacja i przekłamie. Nie dość, że prezydent Szczurek przekazuje 4 miliony złotych klubowi, który spada z ekstraklasy, to jeszcze organizuje się w Gdyni imprezy komercyjne, w których miasto również partycypuje. A kluby sportowe dostają „śrubki”...

Brak stadionu lekkoatletycznego to wielki problem dla sporej grupy młodych sportowców, którzy z zazdrością patrzą na swoich kolegów z Sopotu czy Redy.

Zresztą w Gdyni brakuje nie tylko stadionu królowej sportu, brakuje basenu z prawdziwego zdarzenia i lodowiska. Są za to niespełnione obietnice, w który co kilka lat wierzą gdynianie i jak tez „owce prowadzone na rzeź” idą do urn, by kolejny raz zagłosować. Zagłosować za brakiem lodowiska, basenu, podwyżkami opłat parkingowych, podwyżkami cen biletów na komunikację miejską, likwidacją szkół, próbami sprzedaży terenów miejskich, szantażem, itd. itd...

Okazuje się, że w Gdańsku można... że tamtejsza władza, mimo wielu komplikacji poważnie podchodzi do potrzeb mieszkańców i rozumie jak ważny jest sport, nie tylko ten komercyjny, ale przede wszystkim ten uprawiany przez mieszkańców oraz dzieci i młodzież!

Gdańska inicjatywa to również policzek dla Gdyni pod kątem Niedźwiadków, którzy nie mają z prawdziwego zdarzenia miejsca do treningów na rolkach.

Właśnie dobiega końca budowa „super boiska dla każdego”.

Taka była decyzja mieszkańców. Z propozycją, by w tej lokalizacji powstała "Integrująca przestrzeń sportowo-rekreacyjna w Oliwie", wyszli pracownicy i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 35. Przygotowali więc projekt do Budżetu Obywatelskiego 2019. Spotkał się on z dużym poparciem oliwian i wygrał w głosowaniu. Inwestycja realizowana jest zresztą na terenie tej szkoły, przy ul. Wąsowicza 30.

- Organizujemy wiele projektów, które służą nie tylko naszej społeczności szkolnej, ale również mieszkańcom. Uznaliśmy więc, że zarówno boisko, jak i tor dla rolkarzy i wrotkarzy to będzie rzeczywiście przestrzeń, w której można miło i aktywnie spędzić czas na terenie naszej szkoły, której z kolei tradycją jest trenowanie hokeja i łyżwiarstwa figurowego. Nasi uczniowie, naturalnie, ćwiczą swoją szybkość i sprawność na rolkach - podkreśla Małgorzata  Skwira, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 35 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku Oliwie.

Najpierw trzeba było przygotować dokumentację projektową dla tego pomysłu. Od dwóch miesięcy trwa jego realizacja.

Głównym założeniem tej inicjatywy było zapewnienie ogólnodostępnej przestrzeni sportowo - rekreacyjnej, która "wpłynie na wzrost aktywności fizycznej i propagowanie zdrowego stylu życia". Powstaje więc wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej o wymiarze 20x40m na terenie dotychczasowego boiska o nawierzchni żwirowej. Wyposażone będzie w m.in. piłkochwyty, kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej, a także słupki do gry w siatkówkę i słupki do gry w tenisa ziemnego.

Przy boisku wybudowano skocznię do skoku w dal, a także tor dla rolkarzy i wrotkarzy o nawierzchni asfaltowej. Obiekt zostanie także oświetlony i wyposażony w monitoring. W przyszłości wymienione na nowe zostaną znajdujące się tuż obok ławki.

Na terenie inwestycji wykonano już nawierzchnię toru rolkarskiego i toru do skoku w dal. Wymalowano także linie boiska.

Inwestycję realizuje firma Elsik. Koszt przedsięwzięcia to blisko 443 tys. złotych. Prace powinny zakończyć się do końca października br.

(hs za: gdansk.pl/Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%