Zamknij
REKLAMA

Dodatkowa dawka tlenu wzmocni Arkę Gdynia!

01:41, 20.11.2020 | hs za: PPNT
Skomentuj
REKLAMA

Nadmorski klub łączy siły z lokalnym start-upem. Komory hiperbaryczne pomogą w regeneracji i leczeniu urazów zawodników żółto-niebieskich.

Zawodnicy Arki Gdynia mogą już korzystać ze wstawionej na teren klubu komory hiperbarycznej i odbywać w niej zabiegi terapii tlenowej. Tlenoterapia hiperbaryczna polega na oddychaniu tlenem o zwiększonym stężeniu w warunkach ciśnienia wyższego niż atmosferyczne. Dystrybucja tlenu do wszystkich, nawet tych uszkodzonych tkanek, przyspiesza regenerację i pobudza odnowę całego organizmu. - Decyzja o wsparciu Arki Gdynia to pierwsza klubowa współpraca. Wybór Arki nie był przypadkowy, ponieważ to dla nas inwestycja w lokalny klub z tego samego miasta – podkreśla Adam Cegielski – prezes OMNIOXY S.A. - W tym specyficznym czasie regeneracja naszych zawodników jest kluczowa dla utrzymania ich optymalnej formy. Nie tylko walczymy o jak najlepsze wyniki, ale także o odpowiednią regenerację zawodników w nietypowym sezonie. Gramy mecze co trzy dni, musieliśmy zmienić wypracowane przez lata zwyczaje treningowe i w zasadzie wiele procesów poukładać na nowo. Wsparcie takich fizjo-partnerów jak OMNIOXY bardzo nam w tym pomaga. – wyjaśnia Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia.

Popularna wśród gwiazd sportu

Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej jest dość powszechnie stosowana przez gwiazdy sportu największego formatu. Do korzystania z niej, czy wręcz posiadania własnych komór, przyznają się chociażby Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney czy Michael Phelps. W ten sposób nie tylko szybciej wychodzą z kontuzji, leczą urazy i regenerują całe ciało, ale także zwiększają swoją szybkość i wytrzymałość organizmu. Wiele klubów sportowych ma komorę hiperbaryczną w stałym wyposażeniu swojego centrum medycznego. W Polsce nie jest to jeszcze standard, a z terapii korzystają tylko wyjątkowo świadomi sportowcy.

BACKGROUND:

OMNIOXY to gdyńska spółka akcyjna, która powstała w 2019 roku, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Komory hiperbaryczne dostarcza do partnerów w kraju i za granicą. W ostatnim czasie uruchomiła emisję akcji. Firma od samego początku angażuje się w edukację społeczeństwa w temacie korzyści, jakie niesie ze sobą tlenoterapia oraz ściśle współpracuje ze sportowcami z wielu dyscyplin, którzy otwarcie mówią o ogromnym jej znaczeniu w procesie rehabilitacji i wychodzeniu z kontuzji. Wśród nich są m.in. Grzegorz Zengota (żużlowiec), Marcin Świerc (biegacz górski), Agnieszka Rynkiewicz (mistrzyni biegów przeszkodowych), a także Arkadiusz Lindner, któremu komora towarzyszyła na Rajdzie Dakar.

 

(hs za: PPNT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA