Zamknij

Adam Zdybel najlepszym zawodnikiem Pucharu Polski w Poznaniu. Sukcesy młodszych w Mławie

22:09, 30.11.2020 | hs za: KS Delfin
Skomentuj

Adam Zdybel poprawił swój rekord województwa pomorskiego na dystansie 100 m stylem dowolnym 51,23. Okazał się najlepszy na 100, 200, 400, 800m stylem dowolnym, czyli 4 razy złoto!

Najstarsi pływacy Klubu Sportowego Delfin z powodzeniem startowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Poznaniu.

8 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe ich dorobek medalowy.

Zawody zakończyły zgrupowanie przygotowawcze przed Mistrzostwami Polski. W składzie naszych pływaków nie zabrakło trenujących w USA Mateusza Arndta i Szymona Leszega.

Mateusz uzyskał najwartościowsze wyniki zawodów na dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym, które plasują go w czołówce w kraju w kategorii seniorów i młodzieżowców w tym sezonie.

Na drugim miejscu w klasyfikacji indywidualnej znalazł się depczący starszemu koledze po piętach Adam Zdybel.

Najlepszą zawodniczką w kategorii junior 14 lat okazała się Stefania Kolodziejska (złoto).

Oprócz wymienionych pozycje medalowe zajmowali:

Jacek Dzięgielewski – złoto, srebro, brąz

Aleksander Janczylik – złoto.

* * *

Kacper Wątły zajął 2 miejsce na 100 m stylem klasycznym (srebro) podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Mławie.

Wśród 13 latków 3 miejsce na 100 m stylem klasycznym zajął Mateusz Majcherowicz (brąz).

Taką samą pozycję zajął Adam Buksiński na dystansie 100 m stylem motylkowym (brąz).

(hs za: KS Delfin)