Zamknij
REKLAMA

Krok bliżej do nowego boiska na Staffa. Miasto wreszcie ogłosiło przetarg

16:33, 11.01.2021 | pg za: UM Gdyni/foto bottomlayercz0
Skomentuj
REKLAMA

Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Leopolda Staffa w Gdyni. Ma tam powstać nowoczesne boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą.

Karwiny to kolejna dzielnica na mapie Gdyni, która w najbliższym czasie zyska boisko do piłki nożnej. 

– Dobre wiadomości dla miłośników sportu w naszym mieście ogłaszamy z dużą regularnością. Nie tak dawno informowaliśmy o zakończeniu projektowania kompleksu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ulicy Chwaszczyńskiej 26. Teraz zaś ogłoszony został kolejny przetarg na budowę boiska na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ulicy Leopolda Staffa – mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Marek Łucyk.

Na terenie ZSP nr 2 na Karwinach powstanie boisko z nowoczesną nawierzchnią z trawy syntetycznej. Obiekt o powierzchni 2265 metrów kwadratowych będzie mieć odwodnienie oraz warstwę elastyczną, tak zwany shockpad. 

– Położona zostanie całkowicie nowa nawierzchnia, na obrzeżach której znajdą się zabezpieczające nakładki z granulatu gumowego. Powstaną nowe piłkochwyty oraz zamontowane zostaną nowe bramki. Odświeżeniu poddane będą zaś istniejące trybuny – zdradza dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Przemysław Dalecki.

To kolejny przetarg dotyczący tej inwestycji. We wcześniejszym, z 2020 roku, w dniu podpisania umowy i przekazania placu budowy wybrany wykonawca odstąpił od jej zawarcia. Z realizacji projektu zrezygnował również kolejny wykonawca, który złożył prawidłową ofertę, mieszczącą się w kosztorysie inwestorskim. Pandemia COVID-19 silnie oddziałuje na branżę budowlaną.

– Otrzymujemy wiele sygnałów o trudnościach z terminowym pozyskaniem dostaw czy też zleceniem usług podwykonawcom – komentuje Tomasz Cząstka, zastępca dyrektora GCS. – Brak możliwości podpisania umowy z jednej strony jest dla nas rozczarowaniem, z drugiej zaś podchodzimy do decyzji z dużym zrozumieniem wobec trudnej i niejasnej sytuacji na rynku. Nie zamierzamy wstrzymywać inwestycji, chcemy dalej napędzać rynek, tworzyć możliwości rozwoju i zarobku – dodaje.

(pg za: UM Gdyni/foto bottomlayercz0)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA