Zamknij
REKLAMA

Szczypiornistki AMW pokonały Politechnikę Gdańsk

09.56, 24.02.2021 Mariusz Sieraczkiewicz/foto Andrzej Bystram Aktualizacja: 09.58, 24.02.2021
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek, 22 lutego w ramach Pomorskiej Ligi Akademickiej piłkarki ręczne drużyny Akademii Marynarki Wojennej zagrały na wyjeździe z Politechniką Gdańską.

- Zaczęliśmy ten mecz wysoką, agresywną obroną. Chcieliśmy zmusić przeciwnika do popełniania błędów. Tęgie umysły jednak dzielnie stawiały opór. Sygnał do ataku dała nam Loredana Matyka - była superligowa zawodniczka Vistalu Gdynia, która weszła z ławki rezerwowych. Zacieśniła obronę i rzuciła kilka bramek i asystując koleżankom – komentuje Andrzej Bystram, trener gdyńskiej drużyny.

Mecz był szybki, twardy i bardzo wyrównany z lekką przewagą gości. Wśród gospodyń (Politechnika Gdańsk) wyróżniała się filigranowa Zuzanna Gajewska (wychowanka Conrada Gdańsk i absolwentka SMS Płock), która ma za sobą występy w superligowej Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Warto dodać, że trenerem Piotrcovii był wtedy obecny trener drużyny AMW.

[FOTORELACJA]10186[/FOTORELACJA]

To pierwsze zwycięstwo piłkarek ręcznych z Akademii Marynarki Wojennej w tym sezonie i koniec pierwszej rundy. W poprzednich meczach przegraliśmy na wyjeździe z Uniwersytetem Gdańskim (27:16) i AWFiS Gdańsk (31:24).

- To bardzo ważne zwycięstwo bo pierwsze w tym sezonie i dodatkowo na wyjeździe. Mam nadzieję, że doda nam skrzydeł. Drużyna robi stałe postępy, coraz lepiej się rozumie na boisku co mnie bardzo cieszy. To bardzo ambitne dziewczyny, które mają dużą frajdę z gry i za to je cenie – dodaje A. Bystram.

Piłka ręczna kobiet w wydaniu akademickim to ważny sygnał dla całej Gdyni. Pokazuje, że mimo perturbacji sprzed kilku lat, w wyniku których z boiska zniknęła ekstraklasowa drużyna Vistal Gdynia, w naszym mieście jest zainteresowanie szczypiorniakiem i przede wszystkim wola walki. Budowanie rywalizacji akademickiej to dobra przestrzeń i do promocji uczelni (AMW) i do kształtowania środowiska kibiców.

Link do wyników: http://www.azsgdansk.pl/pla/pilka-nozna-kobiet/

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Andrzej Bystram)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Fan ręcznej Fan ręcznej

1 0

Piłka reczna bez Wielkiej AG {tylko z nazwy } , rece precz nie rozwalcie kolejnej drużyny piłki reczej. SPR dał się sprzedać i nie ma kibiców bo Arka to tylko nożna nikt nie będzie do nich chodzić na mecze. To opinia kibców z Gdyni. Spójni Gdynia nie ma dzięki eksperymentom, projekty pana prezydenta Gdyni. Jego wizja się jakoś tylko w koszu sprawdza lecz Prezes Witkowski bez tej przyszytej nazwie sobie też dobrze radził . 11:47, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibicKibic

0 0

Myślę,że piłka ręczna powinna zakotwiczyć właśnie w klubach uczelnianych lub przy nich. Jest naprawdę sporo młodych piłkarek i piłkarzy ręcznych,którzy po skończeniu wieku juniora nie mogą kontynuować kariery ,bo klubów po prostu nie stać na ich utrzymanie. Sponsorzy nie chcą ponosić dużych kosztów związanych m.in. z zabezpieczeniem finansowym zawodniczek. Dlatego wskazane byłoby zachęcenie młodych zawodników do kontynuacji kariery w klubach uczelnianych. Niestety SPR arka Gdynia nie zabezpiecza zaplecza sekcji w postaci młodszych roczników bazując tylko na jednej szkole podstawowej i tylko w godzinach lekcyjnych. Żadna chętae dziewczynka chcąca trenować szczypiorniaka nie ma możliwości robić tego gdzie indziej. Nie mówiąc o tym,że ...albo może lepiej nie . 22:23, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%