Zamknij

Brązowe Juniorki z Gdyni

21:53, 01.04.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz za: SPR/foto Handball Polska
Skomentuj

Szczypiornistki SPR Arka Gdynia w meczu o 3 miejsce pokonały w Zabrzu drużynę APR Radom.

APR Radom – SPR Arka Gdynia 22:22 (9:9) rzuty karne 1:4

Początek Mistrzostw Polski nie był dla obu drużyn przychylny. Drużyna SPR uległa lubelskiej Roxia, a radomianki zostały pokonane w rzutach karnych przez Pogoń 1945 Zabrze.

Mecz z APR Radom również nie zapowiadał się dobrze. Przez prawie całą pierwszą połowę to drużyna z Radomia dyktowała warunki na boisku i wygrywała spotkanie. W 15 minucie spotkania dziewczyny z Radomia prowadziły 7:5. W 18 minucie o czas poprosiła Iwona Błaszkowska, trenerka dziewcząt z Gdyni.

Aż do końca I połowy gdyniankom trudno było dotrzymać kroku szczypiornistkom z Radomia. I choć w klasyfikacji punktowej SPR gonił APR, to jednak cały czas przewaga była po stronie Radomia. Dopiero przed końcem I połowy do remisu doprowadziła Matylda Mielewczyk wykorzystując rzut karny, tym samym ustaliła wynik I połowy na 9:9.

Druga połowa upłynęła pod znakiem remisu. Po 10 minutach wynik wynosiła 14:14. Na uwagę zasługuje reprezentantka Polski Paulina Kopańska, która w II połowie brylowała zdobywając kolejne gole dla SPR Gdynia. Remis jednak utrzymał się do końca spotkania.

Ostatecznie o wyniku meczu zadecydowały rzuty karne, w których to gdynianki okazały się lepsze wygrywając stosunkiem 4:1.

* * *

Jeszcze przed lockdwonem cenne zwycięstwo na zakończenie ligi odniosły juniorki młodsze SPR Arka Gdynia pokonując po bardzo emocjonującym i szybkim meczu MKS Sambor Tczew 33:28 (15:11). Wyniki pozostałych spotkań, które mają do rozegrania MTS Kwidzyn i Sambor Tczew będą decydowały o końcowej kolejności Pomorskiej Ligi.

* * *

Nasze zawodniczki wróciły z kompletem punktów z pierwszego turnieju ligi wojewódzkiej młodziczek o miejsca 5-8, który odbył się w minioną sobotę w Nowej Karczmie. Brawo dla drużyny i trenerki Agnieszki Truszyńskiej.

Wyniki spotkań:

• SPR Gdynia vs UKS Nowa Karczma 18:11
  • SPR Gdynia vs Szczypiorniak Ustka 16:12
  • SPR Gdynia vs SAMBOR Tczew 16:10

Na turniej rewanżowy w Ustce w kwietniu jedziemy ze sporą zaliczką punktową i bramkową.

(Mariusz Sieraczkiewicz za: SPR/foto Handball Polska)